Facebook Google+ Twitter

8 muzycznych kroków do świąt. Krok czwarty

Czas na najbardziej "chrześcijańską" propozycję. Oto przed państwem jedna z najwybitniejszych żyjących postaci muzyki gospel, Kirk Franklin i jego muzyczna rodzina rodem z kościelnych ław.

Mimo, że dziś ma zaledwie czterdzieści lat, Kirk Franklin już lata temu zdołał zyskać opinię jednego z  / Fot. Amazon.com "cudownych dzieci" muzyki gospel popularnej zwłaszcza wśród Afroamerykanów. Druga płyta artysty, Kirk Franklin & the Family Christmas, skrojona na specjalny, świąteczny czas umocniła jego pozycję niekwestionowanego lidera współczesnych chrześcijańskich brzmień, docierając nawet na 60. miejsce listy laickiego Billboardu (nie wspominając o całkowitej dominacji w notowaniach list stricte gospelowych).

Na albumie z 1995 Kirk Franklin zaprosił plejadę doskonałych wykonawców, tworząc dzieło z pogranicza soulu i r&b skupiające się jednak w pełni na tematyce narodzin chrześcijańskiego Boga. Nawet osoby niewierzące przyznać muszą, że co jak co, ale Franklin i cała rzesza doskonałych muzyków i wokalistów, są niezrównani w głoszeniu muzycznej ewangelii.

Płyta zawiera przepiękne, refleksyjne, głęboko uduchowione pieśni jak "Now Behold The Lamb" ale i prawdziwe muzyczne dynamity, których energetyka i aranże pozwalałyby na podbicie tanecznych parkietów. Kirk Franklin na płycie wykorzystał modne brzmienia dla lat 90, jednak całość oparta jest na klasycznych, mocnych podstawach tradycyjnego soulu i zapewne jest to jeden z powodów, dla których "Kirk Franklin & the Family Christmas" po niemal 16 latach brzmi wciąż wspaniale. Absolutny świąteczny klasyk natchniony czymś więcej niż tylko rządzą dorobienia się sporych pieniędzy na muzyce.

Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok pierwszy
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok drugi
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok trzeci
Kirk Franklin
Kirk Franklin & the Family Christmas
Interscope Records, 1995

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Muzyki gospel robi wrażenie.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te chórki robią wrażenie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.