Facebook Google+ Twitter

8 muzycznych kroków do świąt. Krok ósmy i ostatni

Dla kogo święta Bożego Narodzenia są największą atrakcją? Odpowiedź wydaje się być oczywista: dla dzieci. Więc kto, jak nie dzieci właśnie, najpiękniej może śpiewać o magicznym grudniowym czasie?

Niewiele jest tak prawdziwie radosnych, pełnych spontanicznych emocji płyt świątecznych. Jackson 5 z małym przyszłym Królem Popu, stworzyło cały szereg fantastycznych, dziecięcych  / Fot. Amazon.com interpretacji piosenek na Boże Narodzenie. Nie należy jednak mylić słów "dziecięcych" z "infantylnymi", bowiem główny wokal, należący do Michaela Jacksona, zadziwia dojrzałością, profesjonalizmem oraz naturalnym wyczuciem frazy.

Na płycie "Ultimate Christmas Collection" zawarto wszystkie świąteczne przeboje, od entuzjastycznie wykonanego "Santa Claus is Coming to Town" przez bardzo motownowskie "Up On The House Top", kończąc na wonderowskim "Someday At Christmas", które jest kolejnym dowodem na niespotykaną wrażliwość i naturalny dar doskonałej interpretacji słów połączonych z melodią, przez lidera grupy.

Nie da się ukryć, że właśnie piosenki śpiewane przez Michaela Jacksona zaliczać można w poczet prawdziwych świątecznych perełek. Te z wymuszonym, "wyciśniętym" wokalem Jermaine'a nie należą do zbyt udanych, dłużą się i odpychają. Warto jednak je przetrwać, by później przekonać się, co oznacza prawdziwa radość z Bożego Narodzenia, usłyszeć utwory w wykonaniu prawdopodobnie najbardziej czarującego dziecka show-businessu, Michaela Jacksona, który poprzez swoje interpretacje dodaje szczyptę magii w grudniu każdego roku. Absolutnie urzekający album.
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok pierwszy
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok drugi
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok trzeci
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok czwarty
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok piąty
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok szósty
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok siódmy
Jackson 5
Ultimate Christmas Collection
Motown, 2009

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Piotr Michalski
  • Piotr Michalski
  • 29.12.2010 22:14

Jermaine dobrze śpiewa; wszystkie piosenki są ładne; oryginalnie to po prostu "Christmas Album" z 1970 roku; tutaj wrzucono mixy i dodatki (to mój ostatni wpis tutaj - żeby się nie podszywali)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W bardzo interesujący sposób zaproponowałaś muzyczną ofertę na Święta :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tym sposobem dobrnąłem do 8. kroku. Dobrze, że właśnie takim charakterem muzyki te 8 kroków się zakończyło. Charakter tej muzyki jest lekki i wesoły...
Rzeczywiście, dzieciaki mają najwięcej frajdy ze świąt i śniegu. Niestety coraz mniej przeżywają i słuchają muzyki zwłaszcza tego typu. Podczas świątecznych dni dominują już nasze kolędy, także w wykonaniu chodzących po niektórych wsiach kolędników.
Sądzę, że pomimo opóźnienia, nadążyłem.
Dzięki za wspaniały serial... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za cykl,który przeczytałem i odsłuchałem z zainteresowaniem- 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.