Facebook Google+ Twitter

8 muzycznych kroków do świąt. Krok piąty

Jedna z najhojniej obdarzonych talentem artystek młodego pokolenia, Ledisi, dwa lata temu wydała absolutnie przepiękną, mocno osadzoną w tradycjach bluesa i jazzu, płytę świąteczną.

Ledisi ma za sobą dwa fantastyczne krążki (przynajmniej jeden z nich z pewnością pretenduje do czołówki najlepszych soulowych płyt ostatnich 10 lat), a It's Christmas jest tylko dowodem  / Fot. Amazon.com na to, że czegokolwiek młoda Amerykanka dotknie, zamienia się to w złoto.

Płyta niewątpliwie wyróżnia się na tle innych świątecznych propozycji świetną produkcją oraz przepiękną instrumentacją utworów znanych, choć zyskujących w wykonaniu Ledisi zupełnie inny wymiar. Artystka od samego początku miała szczęście pracować z najlepszymi fachowcami w branży, którzy niejako sami lgną do niej (być może z powodu zupełnie oczywistego talentu, który wciąż czeka by wybuchnąć z jeszcze większą siłą niż dotychczas).

Choć Ledisi to młoda kobieta, nierzadko sprawia wrażenie, jakby urodziła się zupełnie nie w tych czasach. Sposób w jakiś śpiewa, w jaki podkreśla zaskakujące dźwięki całej długiej frazy, jest naprawdę niezwykły, a jej wokalna technika - imponująca. Nawet tysiące interpretacji klasyka "Have Yourself a Merry Little Christmas" nie są w stanie zakłócić przyjemności jego wysłuchania w wykonaniu Ledisi. Tak wiele tam elegancji i jazzowego ducha, naprawdę nie przypominam sobie, by ktoś w tak szykowny sposób opowiadał o świętach.

Jeśli pragniecie usłyszeć następczynie Elli Fitzgerald w bożonarodzeniowych klasykach, pełnych wdzięku oraz ducha najlepszych czasów rhythm&bluesa, powinniście jak najszybciej udać się do sklepu po It's Christmas. Dzięki płytom takim jak ta można poczuć prawdziwą magię.

Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok pierwszy
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok drugi
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok trzeci
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok czwarty
Ledisi
It's Christmas
Verve, 2008

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Gratuluję pomysłu.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelacyjny jest ten cykl. Mariko, chyba zdobędę wszystkie te płyty, tak trudno mi zdecydować się na jedną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest to, co Misie lubią najbardziej :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa ta propozycja. Specyficzna, bardzo wyrafinowana harmonicznie muzyka i wokal najprzedniejszy! To jest coś dla wybrednych...
Czuje się, że zbliżają się ŚWIĘTA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.