Facebook Google+ Twitter

8 muzycznych kroków do świąt. Krok pierwszy

Osiem muzycznych propozycji pasujących idealnie do choinkowych lampek i wszędobylskiego śniegu. Codziennie nowe rekomendacje aż do 24 grudnia, kiedy to tłem do dzielenia się opłatkiem (być może) stanie się jedna z polecanych płyt.

 / Fot. Amazon.comLuther Vandross, jeden z absolutnie nieodżałowanych soulowych artystów, w 1995 roku nagrał prawdopodobnie jedną z najlepszych płyt świątecznych w historii muzyki rozrywkowej. Jego głos przyprawiający o ciarki brzmi magicznie na każdym krążku, ale oprawiony w świąteczne wstążki zyskuje jeszcze bardziej.

Vandross śpiewa z charakterystyczną dla siebie swobodą, kreuje frazę, opowiada kolejne świąteczne historie dodając im niepowtarzalnego uroku. Nawet świąteczne standardy, których (wydawałoby się) nie można już słuchać, w jego wykonaniu brzmią świeżo i unikatowo. Z każdego utworu przebija wielka radość, pozytywna energia i beztroska towarzysząca świątecznym dniom spędzanym w gronie przyjaciół i rodziny.

To płyta godna soulowego dżentelmena jakim był Luther Vandross. Jeśli ktoś liczy na proste radiowe melodie okraszone dźwiękiem dzwoneczków, "This Is Christmas" może sobie podarować. Jeśli jednak życzylibyśmy sobie towarzystwa przystojnego pana z poczuciem humoru i wielką klasą przy wigilijnym stole, warto podjąć trud dołączenia krążka do naszej domowej płytoteki.

Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok drugi

Luther Vandross
This Is Christmas
Sony, 1995

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.12.2010 20:31

Świetny pomysł na artykuł ! Ciekaw jestem kolejnych typów, bo pierwszy już mnie zaciekawił :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ryszardzie, myślę że i Panu powinna się spodobać płyta z kolejnej rekomendacji. Klasyczne soulowe brzmienia są miodem na uszy dla wszystkich wrażliwych osób, bez względu na wiek i płeć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*! Postaram się nadążyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu jesteś niesamowita. Choć przyznam, że dla Ciebie rekomendowałabym akurat inny krążek, o którym krótka notka jutro. Luther jest mniej tradycyjny ale wierzę, że i tak Ci się spodoba.
P.S.
Nie wiem gdzie zamawiałaś płytę, ale rzadko zdarza się, by sprzedawcy tak znali się na sprawie i gratulowali dobrego wyboru :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Genialny pomysł na prezent i na cykl artykułów. Mariko czekam na następne propozycje.
art widziałam już rano , pobiegłam do sklepu. Nie mają, ale zamówią. I podziękowali za świetny typ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.