Facebook Google+ Twitter

8 muzycznych kroków do świąt. Krok siódmy

Zanim Stevie Wonder uzyskał wiek dorosły, znany był jako Little Stevie Wonder, przygarnięty przez złotą wytwórnię Motown, w której to barwach nagrał pierwszy świąteczny album w wieku zaledwie 17 lat.

Stevland Hardaway Judkins znany powszechnie jako Stevie Wonder, w bardzo młodym wieku zaczął nagrywać swoje solowe płyty, co pozwoliło mu, pomimo bycia nastolatkiem, na zostanie  / Fot. Amazon.com zupełnie profesjonalnym, doświadczonym artystą. W 1967 roku Motown, jako największa muzyczna maszyna do robienia pieniędzy, zmusiła Wondera do nagrania albumu, który mógłby w tysiącach domów stać się nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia. Tak też się stało, a "Someday At Christmas" zawiera przynajmniej kilka hitów, które już w wieku 17 lat uczyniły artystę nieśmiertelnym.

Z paroma utworami Wonder się niejako szamocze, słychać, że to nie jego muzyczna estetyka, a raczej narzucone aranże Motown, zdecydowana jednak większość jest naprawdę piękna, wystarczy wspomnieć o tytułowym "Someday At Christmas", bajkowym "One Little Christmas Tree", którego wykonanie przyprawia o dreszcze, czy pięknym "Christmastime" z bluesowo-jazzowym duchem.

Ten album to jedna z zupełnie podstawowych, klasycznych propozycji świątecznych, które może nie najlepiej sprawdzają się jako tło do grudniowych zakupów w hipermarketach, ale z pewnością będą wspaniałym prezentem dla osób tęskniących za tym, co w muzyce najlepsze.

Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok pierwszy
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok drugi
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok trzeci
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok czwarty
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok piąty
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok szósty
Stevie Wonder
Someday At Christmas
Motown, 2000

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Słucham tego w drugim dniu świąt i jest to jakby mało nastrojowe, a raczej nazbyt taneczne. Może przed świętami inaczej bym to odebrał. Niestety od wtorku (ok. 22.) byłem w drodze pokonywanej przez ponad 16 godz. zamiast ok. 9. - naszymi kolejami, które sprawiły niespodziankę podróżującym... zwłaszcza w przedświątecznym czasie. Później się okazało, że z internetem na kresach też nie jest zbyt wesoło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.