Facebook Google+ Twitter

8 muzycznych kroków do świąt. Krok trzeci

Ponieważ nie każdy jest stęskniony za tym co działo się kilkadziesiąt lat temu w muzyce, czas na propozycję bardzo energetyczną i przyprawioną nowoczesnym brzmieniem. Rahsaan Patterson zaprasza Was na świąteczną imprezę.

 / Fot. Amazon.comTo niewątpliwe jeden z najlepiej zapowiadających się artystów młodego pokolenia. Młodzieniec o subtelnym głosie przywodzącym na myśl wczesnego Steviego Wondera, o niebanalnej wyobraźni muzycznej. Także na swej świątecznej płycie "The Ultimate Gift" proponuje nam nieco inne spędzanie tego śnieżnego czasu, dodając nowoczesne aranżacje, bujające beaty i czyniąc album uniwersalnym, zdatnym do odtwarzania nie tylko w grudniu.

Otwierające płytę "Holiday" zwiastuje jej rozrywkowy charakter. Patterson jest osobą niekoniecznie rozmodloną, a Boże Narodzenie to dla niego przede wszystkim możliwość fantastycznej zabawy. Wystarczy zresztą posłuchać jak doskonale czuje się przed mikrofonem i bawi dźwiękami, jego młodzieńcza energia jest zaraźliwa. Do tańca porywa absolutnie doskonałe, funkowe "Christmas At My House", które (gdyby nie tematyka świąteczna) mogłoby stać się prawdziwym killerem tanecznych parkietów.

Rahsaan Patterson nie jest jednak zupełnie pozbawiony refleksji bo na krążku znalazło się miejsce dla ckliwej miłosno-świątecznej ballady "That First Christmas" czy fantastycznego, krótkiego acz treściwego utworu "This Is The Season" zaśpiewanego z taką swobodą i elegancją jaką rzadko się dziś spotyka. Małe arcydzieło.

Artysta pozwala sobie także na eksperymenty harmoniczne, których nie spodziewalibyśmy się po płycie świątecznej jak choćby w utworze "Angel (Sing)" będącego niejako kwintesencją duszy Pattersona. Doskonale wypada także gospelowe, niezwykle czarne "Little Drummer Boy" będące w mojej opinii jedną z najlepszych interpretacji tej znanej pieśni, jaką ktokolwiek kiedykolwiek zrobił.

Płyta ta jest pełnoprawnym krążkiem Pattersona prezentującym równie wysoki poziom jak poprzedniczki. "The Ultimate Gift" to potężna dawka młodzieńczej energii, przyprawiona dużą szczyptą świetnego funku i soulu.

Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok pierwszy
Osiem muzycznych kroków do świąt. Krok drugi
Rahsaan Patterson
The Ultimate Gift
Artistry Music, 2008


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Ryszardzie, ja bym nie potrafiła, a przede wszystkim nie odważyła się porównywać tych dwóch płyt - to dwa kompletnie inne światy a i artystów dzieli różnica pokoleniowa. Każdy krążek jest na swój sposób świetny (pod względem prezentowanego poziomu artystyczne), reszta leży już w gestii gustu. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na mój gust, jest to znacznie lepsza propozycja od wczorajszej. Niby w tle ta muzyczka, ale całkiem równorzędna z oszczędnym wokalem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
cdn
  • cdn
  • 19.12.2010 16:03

Tak naprawdę to są święta brzucha. Makowiec, bigos, kluski z makiem, kiełbasa, kotlet schabowy, piwo itd, itd. Ale w święta brakuje Jezusa. Fakt, śpiewa się kolędy. Często pod wplywem alkocholu głośniej i częściej. O co chodzi? Czy na tym polega bycie chrześcijaninem? Jezus by zapewne wolał, żeby ludzie zamiast świętować jego urodziny, stosowali w codziennym życiu zasady, które podał. I tu mamy kolejny problem. Chrześcijanie nie znają Biblii, więc nie znają zasad. Bo gdyby znali wiedzieliby, że Jazus ani razu nie obchodził swoich urodzin. Jego pierwsi uczniowie też nie obchodzili jego urodzin. Zwyczaj ten był praktyką pogan. Jak podaje New Catholik Encyklopedia: "Data narodzin Chrystusa jest nieznana. W ewangeliach nie podano dnia, ani miesiąca"(1967, t.3 s. 656).Zasadą, której uczył Jezus, było mówienie prawdy. A tu proszę, zakłamanie.
Jeszcze jedna sprawa. Ewangelia Łukasza podaje, że gdy Jezus się rodził, w krainie tej byli pasterze ze stadami przebywający nocą na polu.Wniosek: Jezus nie narodził się w grudniu! Kto w zimę wypasa owce nocą przebywając w polu? To nie była zima. Kler wmawia nam datę grudniową, ale to nie jest prawda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.