Facebook Google+ Twitter

8. Rocznica śmierci generała brygady pilota Stanisława Skalskiego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-11-12 16:21

Dzisiaj mija ósma rocznica śmierci Asa polskich pilotów myśliwskich walczących z niemieckimi lotnikami w barwach Luftwaffe. Generał brygady w stanie spoczynku, pilot Stanisław Skalski odchodził w szeregi Błękitnej Eskadry chory i samotny.

http://youtu.be/_cnqvoIXrmQ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

fajnie by było obejrzeć w publicznej TVP wyprodukowane przez nią wszystkie filmy o polskim Asie lotnictwa. W końcu wydano na nie sporo pieniędzy z płaconego przez nas abonamentu

Komentarz został ukrytyrozwiń

film SPĘTANY ANIOŁ jest dostępny na strona TVP pod adresem http://www.tvp.pl/historia/rocznice-i-wydarzenia/ii-wojna-swiatowa/wideo/ludzie/spetany-aniol-film-dok/868968 Należy tylko pamiętać o tym, żeby zainstalować wtyczkę Silverlight umożliwiający odbiór w systemie operatora strony www

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.11.2012 15:27

Panie Andrzeju, te książki są nadal dostępne w sieci. Zaopatrzyłem się w nie za grosze w jednym z krakowskich antykwariatów internetowych. W Częstochowie na dworcu kolejowym jest księgarnia, gdzie za złotówkę można kupić "Tygrysy" z wieloma tytułami w ofercie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O wojnie na zachodzie, to ja więcej czytałem i więcej się w ogóle mówiło właśnie za czasów PRL, a nie teraz.
Aktualnie polski udział w II wojnie, to Powstanie, Katyń i "zbrodniczy najazd Armii Czerwonej".
O Polakach walczących na okrętach podwodnych i nawodnych, latających, jeżdżących czołgami czy komandosach nikt nie wspomina, bo to nie pasuje do obrazu "Polaka ciężko doświadczonego i skrzywdzonego przez wojnę".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, przypuszczam że jest tutaj spora grupa internautów, którzy pojęcia nie mają kim był pan Stanisław Skalski. W swojej niewiedzy, albo nawet ignorancji walą te czerwone łapy gdzie popadnie. Po prostu istny cyrk, ale oczywiście nie "Cyrk Skalskiego". A poza tym - już sam fakt, że tutaj zostawiamy nasze komentarze - jest dobrą okazją dla tych ludzi by "popisać się" "znajomością" przedmiotu. Proszę zwrócić uwagę na ciekawe zjawisko: oceniani są komentatorzy jako tacy, a nie treści merytoryczne, zawarte w ich komentarzach. No cóż... widać - taka gmina. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W uzupełnieniu do komentarza pana Andrzeja Chorążewicza z godz. 19:37: W roku 1986 w łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych został zrealizowany dokument pt. "Cyrk Skalskiego". Twórcą tego znakomitego obrazu jest pan Jacek Bławut.
Tak się składa, że miałam w tamtych latach okazję i zaszczyt poznać (wtedy jeszcze) pułkownika Stanisława Skalskiego - gdy organizowałam w Łodzi cykl pokazów filmu "Cyrk Skalskiego". Jako bohater filmu pana Jacka Bławuta - pan pułkownik Skalski uczestniczył w tych pokazach osobiście - ale jest to już temat na odrębne opowiadanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aktualnie obowiązuje patriotyzm gadany, słowa nic nie kosztują a do czynów nikomu śpieszno nie jest

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutne, Genrał miął na koncie najlepszy wśród polskich lotników wynik w zakresie zestrzelonych samolotów wroga

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.11.2012 18:53

Panie Andrzeju, Zespół Szkół Lotniczych w Zielonej Górze czci imię patrona, Stanisława Skalskiego i jego kolegi Dziubka - Horbaczewskiego. Można o naszych asach powiedzieć na pocieszenie: Non omnis moriar. Między innymi dzięki takim ludziom, jak Pan.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.11.2012 18:49

Panie Ireneuszu. My z Psiego Pola musimy się jakoś wzajemnie informować o tym, co w awiacji piszczy... chociaż ostatnio coraz cieniej i ciszej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.