Facebook Google+ Twitter

8. rocznica śmierci Jana Pawła II

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-04-02 20:20

2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 do domu Ojca odszedł papież Jan Paweł II.

Jan Paweł II / Fot. Eric Draper/Wikipedia/wolne zasoby W 8. rocznicę śmierci Jana Pawła II, w wielu kościołach w Polsce odprawiane są w intencji papieża msze św.
W Watykanie nie odbywają się dzisiaj oficjalne uroczystości. Od momentu beatyfikacji Kościół wspomina papieża 22 października, w dniu jego wyboru na Stolicę Piotrową. Natomiast przy grobie Jana Pawła II w bazylice watykańskiej, tak jak każdego dnia, modlą się wierni.

W Warszawie, na placu Piłsudskiego od godz. 18 na są wyświetlane filmy z udziałem ludzi, którzy znali papieża. O godz. 21.00 odbędzie się uroczyste czuwanie, które poprowadzi ks. Bogdan Bartold. W trakcie jego trwania aktor, naukowiec i sportowiec (m.in. prof. Bogdan Chazan) opowiedzą jak rozumieją relacje między duchem a ciałem. Oprawę muzyczną zapewnia Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. O godz. 21.37 usłyszymy ze sceny utwór "Cisza", a tuż po nim kard. Kazimierz Nycz udzieli uroczystego błogosławieństwa osobom zgromadzonym na placu.

Papież Jan Paweł II nazywany jest papieżem - pielgrzymem. Odwiedzał ludzi w najdalszych zakątkach świata, docierał do tych żyjących w nędzy i tam gdzie było łamane prawo ludzi do wolności i godnego życia. Jego postawa i osobiste cierpienie podczas choroby dodawały siły i nadziei innym chorym.

Pontyfikat Karola Wojtyły znacząco wpłynął na losy Kościoła katolickiego i całego świata.
W 2011 roku został beatyfikowany i niebawem zostanie ogłoszony świętym.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.