Facebook Google+ Twitter

8. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur już niebawem

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-06-28 21:58

Od 23 do 29 września w Warszawie będzie rozbrzmiewać muzyka świata. A to za sprawą 8. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

 / Fot. Adam Oleksiak/materiały organizatoraWarszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur od samego początku swojego funkcjonowania popularyzuje różnorodność i wielokulturowość. Dotychczas na scenach festiwalowych wystąpiło ponad 300 artystów, z 60 krajów.

W roku bieżącym hasło przewodnie imprezy brzmi: Inspiracje: Orient. Swój udział zapowiedzieli artyści z terenów dalszej i bliższej Azji: Indii, Japonii, Gruzji, Armenii i Jakucji.

Dyrektor Artystyczna Festiwalu Maria Pomianowska, tak uzasadnia tegoroczny wybór tematyczny Rady Programowej: "Podstawowe systemy religijno-filozoficzne, na których bazuje cała ludzkość narodziły się w Azji. Jej dorobek duchowy i materialny jest olbrzymi i zróżnicowany. Nam Europejczykom Azja kojarzyła się przez stulecia z krainą pełną niespodzianek, dziwnych obrzędów, zwyczajów. Tysiąc lat temu Jedwabnym Szlakiem, który przecinał wielkie obszary Azji, wędrowali twórcy, odbiorcy i przekaziciele pierwszej kultury globalnej. Wśród nich nie zabrakło muzyków podróżujących z instrumentami i zapiskami na temat tradycji muzycznych różnych regionów Azji. Drogami Jedwabnego Szlaku przybyły między innymi instrumenty na których tzw. kultura człowieka Zachodu bazuje do dzisiaj".  / Fot. Logo

Festiwal od trzech lat rekomendowany jest przez prestiżowy magazyn "Songlines" jako jedno z 25 najciekawszych wydarzeń muzyki świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jesienią w Warszawie muzyka orientalna?
Może być kolorowo i relaksująco.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.