Facebook Google+ Twitter

8-latek uratował 6 osób, zginął starając się pomóc inwalidzie

W Rochester w USA 8-latek obudził i wyprowadził z płonącej przyczepy mieszkalnej 6 osób, zdaniem przedstawicieli straży pożarnej, chłopiec zginął, gdy wrócił do ogarniętej ogniem przyczepy, aby pomóc swojemu niepełnosprawnemu wujowi.

 / Fot. U.S. Air Force/domena publicznaJak podaje "Democrat and Chronicle", czwartoklasista Tyler Doohan został okrzyknięty w hrabstwie Rochester bohaterem. "Uratował tę szóstkę ludzi" - mówił poruszony szef straży pożarnej w pobliskim Penfield. Dyrektor lokalnej szkoły w Rochester powiedział, że nie był wcale zaskoczony tym co zrobił Tyler: "To jest właśnie taki typ młodego człowieka i w moim sercu i całego Wschodniego Rochester jest on prawdziwym bohaterem".

Ciała Tylera, jego dziadka i wuja znaleziono w zgliszczach. Wśród ocalałych znalazła się dwójka dzieci w wieku 4 i 6 lat. Chłopiec nie zamieszkiwał przyczepy, ale akurat odwiedzał swojego dziadka, u którego zamierzał spędzić noc - donosi newser.com.

Strażacy znaleźli ciało Tylera na tyle pomieszczenia wraz z ciałem wujka, który poruszał się na wózku inwalidzkim. Przyczepa mieszkalna znajdowała się w bardzo złym stanie. Nie wiadomo, dlaczego przebywało w niej aż 9 osób. Przypuszcza się, że przyczyną zaprószenia ognia była awaria instalacji elektrycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Grzegorz Wasiluk Dzisiaj 11:30

/...a wiesz, że nic nie wiesz?/

Wiem, że coś wiem, na przykład to, że nie znaleziono źródła, z którego byłoby można przypisać Sokratesowi te słowa.

Wiem ponadto, co znaleziono:

/in Apology, Plato relates that:

[…] οὗτος μὲν οἴεταί τι εἰδέναι οὐκ εἰδώς, ἐγὼ δέ, ὥσπερ οὖν οὐκ οἶδα, οὐδὲ οἴομαι
[This man, on one hand, believes that he knows something, while not knowing (anything). On the other hand, I — equally ignorant — do not believe (that I know anything).]/

Ponadto:

/Socrates also deals with this phrase in Plato's dialogue Meno when he says:

καὶ νῦν περὶ ἀρετῆς ὃ ἔστιν ἐγὼ μὲν οὐκ οἶδα, σὺ μέντοι ἴσως πρότερον μὲν ᾔδησθα πρὶν ἐμοῦ ἅψασθαι, νῦν μέντοι ὅμοιος εἶ οὐκ εἰδότι.
[So now I do not know what virtue is; perhaps you knew before you contacted me, but now you are certainly like one who does not know.] /


Z czego natomiast wynika, że przywołana sentencja nie tylko nie oddaje, ale wręcz zaprzecza intencji Sokratesa !
Intencją tą było niewypowiadanie się z całkowitą pewnością w sprawach, w których jest się ignorantem

I to akurat - wiadomo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiem. :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, a wiesz, że nic nie wiesz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powinno być: Wiesz jak u człowieka....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu, zupełnie nie wiem skąd masz te ścisłe dane o Panu, ale myślę, że wynikają one z Twojego rozumowania. A jeżeli tak, to poddaję Ci również taką myśl. Skoro wiemy jakie przymioty ma Pan, to użyj swojej wiedzy, dedukcji, ogólniej mówiąc inteligencji i odpowiedz, dlaczego Pan przygląda się na takie tragedie niewiniątek? Wiesz jak człowiek określa się taką postawę i tego typu skłonności? A jak jest z Panem? On patrząc na taką tragedię przecież też musi mieć jakieś emocje, nieprawdaż? Czyż taki fakt, nie daje trochę do myślenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

/ Pan Zastępów nie był, nie jest i nie będzie naszym służącym./

I rzekł człowiek, kim Pan nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to co robił? To, co przez cały czas. Przygotowywał do wiecznego zbawienia tych, których sobie upodobał. Niestety, ale marne, krótkie, pełne bólu, obawy, zawiedzionych nadziei i gorzkiej tęsknoty życie na tym świecie jest jak kilka zaśniedziałych miedziaków w porównaniu do życia tych, którym zostało przeznaczone wieczne szczęście u boku Stwórcy. Zaś o bezpieczeństwo przeciwpożarowe itp. podobne rzeczy mamy obowiązek dbać my ludzie. Pan Zastępów nie był, nie jest i nie będzie naszym służącym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szykował miejsce obok siebie dla tego chłopaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka sobie myśl... Co robił w tym czasie wszystkowiedzący i nadzorujący Poruszyciel tego świata?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.