Facebook Google+ Twitter

90 lat Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-24 16:18

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie w tym roku świętuje swoje 90-lecie. Dziś w Warszawie władze krakowskiej uczelni inaugurowały oficjalnie obchody. Dokładnie za sto dni w murach Akademii w Krakowie odbędą się uroczyste sympozja, konferencje i koncerty. Do tego czasu - jak zapowiada Jerzy Kicki z Fundacji dla AGH- na terenie akademii można będzie płacić specjalną walutą - Staszicem. Emisja specjalnej uczelnianej waluty to element promocji.

Rektor akademii profesor Antoni Tajduś podkreśla jednak, że najlepszą promocją są wyniki osiągane przez AGH, a o tych świadczy wzięcie, jakim wśród pracodawców, cieszą się absolwenci akademii. Jak podkreśla rektor, górnictwo i metalurgia to tylko niewielka część specjalności akademii. Uczelnia idzie z duchem czasu i otwiera nowe, również humanistyczne kierunki. Stara się również pozyskiwać dodatkowe środki pozabudżetowe. Jak zaznacza rektor Tajduś, na patentach, projektach i działalności naukowej akademia zarabia ponad połowę swojego budżetu.

Akademia Górniczo Hutnicza im. Stanisława Staszica została powołana 8 kwietnia 1919 roku, uchwałą Rady Ministrów II Rzeczpospolitej. Dziś na 46 kierunkach i 180 specjalnościach studiuje 34 tysiące studentów. Do tej pory mury akademii opuściło ponad 150 tysięcy specjalistów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.