Facebook Google+ Twitter

90. urodziny generała Jaruzelskiego. Środowiska prawicowe protestują. [Zdjęcia]

W zamkniętym spotkaniu z okazji 90. urodzin gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w jednym z warszawskich hoteli, biorą udział m. in. Aleksander Kwaśniewski i Kazimierz Kutz. Tymczasem przed hotelem protestują przedstawiciele środowisk prawicowych.

 / Fot. papJak wyjaśnia prof. Jerzy Wiatr, spotkanie w jednym z warszawskich hoteli jest imprezą o charakterze prywatnym i towarzyskim, podczas której jubilatowi wręczona zostanie księga jubileuszowa. Poza Wiatrem, autorami tekstów są też m. in. Michaił Gorbaczow, ostatni przywódca ZSRR i Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP.

Wśród gości zauważono m. in. Jerzego Urbana, Józefa Oleksego, Monikę Jaruzelską i Kazimierza Kutza, który mówił: ” Obok Lecha Wałęsy Wojciech Jaruzelski to najważniejsza postać, "dzięki której mamy to co mamy". - Oni nie mają pojęcia o niczym - mówił reżyser o protestujących przed hotelem. / Fot. pap

Tymczasem przed hotelem od rana trwa pikieta środowisk prawicowych, m.in. Ruchu Narodowego, Solidarnych 2010 i Młodzieżowego Klubu "Gazety Polskiej". Na transparentach widnieją hasła: „Dość promowania komunistycznych zbrodniarzy” i „Sto lat dla Jaruzelskiego - w kiciu”. „Sprzeciwiamy się tym uroczystościom, bo uważamy, że generał powinien odpowiedzieć za zbrodnie stanu wojennego” – komentowała Agata Popkowska, szefowa klubu młodzieżowego „Gazety Polskiej”.
 / Fot. pap / Fot. pap / Fot. pap

O urodzinach Jaruzelskiego kilka słów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Myślę, że warto poszerzyć swoją wiedzę o panu Jaruzelskim na podstawie jeszcze nie zniszczonych i nie spalonych dokumentów. Polecam film na YouTube : "Towarzysz Generał" link http://www.youtube.com/watch?v=I175MRXX0_Y

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwszy raz w swoim dorosłym życiu zauważyłem u polityków "pomroczność jasną i niemoc fizyczną" od czasu nagłego zachorowania Gierka, gdy Jaruzelski go internował.
Potem ten proceder widziałem na okrągło, bo jest on uprawiany do dzisiaj.

Okres późnego Gierka, to była niezła szkoła jeśli idzie o obserwację takiej nagłej politycznej niemocy. W późniejszym czasie najlepiej naśladowali go jurne chłopaki z Samoobrony... Ale do dziś niemoc chorobowa i podeszły wiek nic nie straciły na znaczeniu, jako czynnik obronny w odpowiedzialności przed sądem. Tak dalej pozostanie, bo jedność w podejściu do sprawiedliwości to piękny mit dla tłumu. Ostatnio sprawa Snowdena pięknie to pokazała.

Zło i dobro są chyba tylko jednoznaczne w mitologii religijnej... a i to jest mocno wątpliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartłomiej Bąk Dzisiaj 17:38
Może Pan coś przybliżyć, wyjaśnić. Pewnie coś umknęło mej uwadze, czegoś nie rozumiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, ludzie życzą mu wymierzenia sprawiedliwości. Strażnicy z niemieckich obozów do dziś są ścigani i skazywani, więc co jest dziwnego w tym, że część społeczeństwa chce sądu? Jaruzelski na procesach zasłania się niepamięcią i słabą kondycją psychiczną, podczas gdy Włodzimierz Czarzasty mówi bez krępacji, że generał jest w świetnej formie intelektualnej i zaskakuje go trzeźwością umysłu. Szacunku do życia trzeba się nauczyć - szacunku do życia ofiar stanu wojennego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy kraj...
Można wykasować. Komentarz nic nie wnoszący do meritum artykułu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwudziestu ? Oj raczej tyle nie było. Byłem na tym i przy 50 się zagubiłem już.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Jaruzelski nigdy nie był z mojej bajki .Mam do niego wiele pretensji ale nigdy nie życzyłam mu śmierci i nie pałałam zemstą . W artykule pisze kto protestuje i wyzywa ,ano ludzie ,którzy na co dzień siedzą w kościele z modlitwą ,którą nauczył ich Pan . Siedzą i klepią bezmyślnie .
Generał kończy 90 lat .
Niebawem jego wędrówka na ziemi dobiegnie końca . Czeka go sąd ostateczny , czy ci ludzie o tym nie wiedzą ?
Może szacunku dożycia trzeba też się uczyć .
Jedni siedzą na stadionie drudzy w imię Boga pomstują .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.