Facebook Google+ Twitter

93. rocznica odzyskania niepodległości. Sprawdź, gdzie świętować w stolicy

Zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, Bieg Niepodległości, historyczna defilada historyczna to jedynie część atrakcji dostępnych 11 listopada w Warszawie.

 / Fot. Maksim/cc 3.0Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się Biegiem Niepodległości, którego uczestnicy wystartują o 11.11 z alei Jana Pawła. Spodziewanych jest siedem i pół tysiąca biegnących, którzy będą mieli do przebycia dystans 10 kilometrów. Będzie to już XXIII

Następnie w południe odbędzie się oficjalna zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem ponad 300 żołnierzy, kombatantów oraz przedstawicieli najwyższych władz państwowych Rzeczpospolitej Polski.

Około godziny 13 z placu Piłsudskiego ruszy defilada historyczna, w której udział wezmą rekonstruktorzy w strojach militarnych z lat 1920-1945. Będzie można zobaczyć również pojazdy z tamtego okresu, gratką dla fanów motoryzacji będzie Polski Fiat 518, samochód który był własnością generała Józefa Unruga. Defilada zakończy się około 14.30 pod Muzeum Wojska Polskiego. W samym muzeum na chętnych będą czekać różne atrakcje, na przykład wystawy "Relikt z pobojowisk - samolot Łoś spod Radzymina" czy "Krótka historia karabinu".

O godzinie 20 w Muzeum Powstania Warszawskiego rozpocznie się III Koncert Niepodległości, tradycyjne hymny i pieśni mają zostać wykonane w nowych aranżacjach, co ma łączyć ducha tradycji ze współczesną kulturą.

Odbędzie się również trzynaście zgromadzeń publicznych i na pewno dojdzie do "spięcia" między uczestnikami narodowo-konserwatywnego "Marszu Niepodległości" z lewicowo-liberalnego "Kolorowa Niepodległa".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

BarbRK
  • BarbRK
  • 10.11.2011 10:17

Czy byłaby interesująca galeria starych zdjęć z uroczystości pod Grobem N. Ż. w latach dwudziestolecia międzywojennego ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.