Facebook Google+ Twitter

94. urodziny Nelsona Mandeli. Laureata Nobla odwiedził Bill Clinton

18 lipca Nelson Mandela obchodzi swoje 94. urodziny. Dzień przed urodzinami laureat pokojowej nagrody Nobla spotkał się w swoim domu z byłym prezydentem USA Billem Clintonem.

Nelson Mandela to człowiek, którego nikomu na pewno nie trzeba przedstawiać. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla oraz jeden z głównych działaczy na rzecz praw człowieka obchodzi dziś swoje 94. urodziny.

16 lipca Nelsona Mandelę w jego domu we Wschodniej Prowincji Przylądkowej w Republice Południowej Afryki, skąd Mandela pochodzi, odwiedził Bill Clinton. Byli prezydenci rozmawiali głównie o aktualnych wydarzeniach oraz o planach na resztę politycznej emerytury.

Obchodzimy dziś także, o czym warto wspomnieć, Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 11 listopada 2009 roku. Ustanowienie go miało być, jak czytamy na stronie ONZ podziękowaniem, za wszystko co uczynił dla wolności, sprawiedliwości i demokracji.

Bill Clinton odwiedza Afrykę w ramach przeglądu działań, które jego fundacja współfinansuje. Odwiedzi między innymi Mozambik, Rwandę i Ugandę.

O godzinie ósmej rano naszego czasu, jak donosi Telegraph ludzie na całym świecie odśpiewają Nelsonowi Mandeli "sto lat" i tak rozpocznie się Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.