Facebook Google+ Twitter

95. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego - przywrócić pamięć

W nocy z 16 na 17 sierpnia 1919 wybuchło I powstanie śląskie. Stowarzyszenie Powstania 90. przygotowało rekonstrukcję bitwy z tamtego okresu, aby przywrócić w Polsce pamięć o tych, którzy walczyli i polegli służąc jej do końca.

1 z 42 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot.Zbigniew Natorski
Fot.Zbigniew Natorski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Walczyli bohaterowie, ale w tym wypadku nie "rozumni szałem", a występujący zbrojnie w czasie, gdy zaborca został ogromnie osłabiony, a na dodatek znalazł się w cieniu wiszącego nad nim miecza Damoklesa. Stosownie do wskazań Dmowskiego i Korfantego, bez których myśli politycznej nic pan nie zrozumie odnośnie losu naszego kraju dawniej i dzisiaj, panie Darku. Podobnie jak nie można różnić się szkachetnie w tej sprawie bez poznania myśli społeczno-politycznej Bolesława Limanowskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto napisze prawdę O Powstaniach Śląskich? Tu dopiero mamy do czynienia z mega mitem.
Nie kwestionuje w żadnym razie bohaterstwa powstańców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam moje przeoczenie. Inscenizacja walk powstańców śląskich z niemieckim Grenzschutzem odbyła się 16.08. w Parku Ślaskim. Inicjatorem wydarzenia był Pan Krystian Szulc oraz Grupa Rekonstrukcyjna Powstaniec Śląski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest to rekonstrukcja historyczna walk toczonych przez uczestników I Powstania Śląskiego z posterunkiem Grenzschutzu, niemiecką strażą graniczną; kadry najprawdopodobniej pochodzą z inscenizacji przeprowadzonej w sobotę 16. sierpnia br. na terenie Parku Śląskiego.
Niestety, co raz więcej galerii w Wiadomościach ogranicza się do prezentowania zdjęć pozbawionych chociażby minimum opisu, a szkoda, bo materiał traci wiele na wartości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

42 zdjęcia i ani jednego podpisu. Gdzie to było. Kto "bawił" się w statystów. i w ogóle.... coś o Powstaniu. Autorze. Litości. Nie jesteśmy bezmyślnymi oglądaczami wszystkiego jak leci, byle klikać dla zabicia czasu. SZkoda pańskiej pracy nie uzupełnić by miała pełną wartość. A tak daje Pan nam liznąć bez szansy spróbowania, i dowiedzenia się czegoś. A to przecież wspaniała okazja do uzupełnienia wiedzy. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i wreszcie pan Wasiluk doczekał się materiału o Powstaniu Śląskim. Tam też walczyli bohaterowie panie Grzegorzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.