Facebook Google+ Twitter

"997" i Michał Fajbusiewicz powracają na antenę

Niezwykle popularny "Magazyn Kryminalny 997" reaktywuje Polsat Play. Michał Fajbusiewicz zajmie się ponownie analizowaniem niewyjaśnionych zbrodni. Pierwszy odcinek zapowiadany jest na maj tego roku.

Autorem programu o ciekawej formule jest Michał Fajbusiewicz. Jego "Magazyn Kryminalny 997" emitowano w latach 1986-2010 dla TVP. Ogromna popularność przynosiła z sobą pomoc widzów, którzy odpowiadali na kolejne apele twórców programu i władz. Pozwoliło to na dokonanie ponad 300 zatrzymań przy prezentacji około 2200 niewykrytych spraw. W momencie emisji pierwszego odcinka "997" było trzecim tego typu programem telewizyjnym na świecie. Wbrew pozorom przez wszystkie te lata władze niegdysiejsze i obecne nie były zbyt przychylne tej realizacji i jej twórcom.

Michał Fajbusiewicz udzielił obszernego wywiadu dla Wprost w którym opowiada o historii "997" i planach na przyszłość. Program pojawi się pod tytułem Michał Fajbusiewicz wikipedia/CC3.0 / Fot. Sławek"997. Fajbusiewicz na tropie". Ogólna koncepcja magazynu pozostanie niemal niezmieniona. Nadal przedstawiane będą sprawy niewykryte i ich inscenizacje z udziałem aktorów. Polsat Play zapewnia, że jest zainteresowany dużą współpracą co jest oczywistym powodem do zadowolenia dla autora. Obecnie trwają prace nad odcinkiem pilotażowym, a emisja ma mieć miejsce w maju. Po ewentualnych korektach będzie przygotowywana emisja cykliczna, której można spodziewać się na jesieni.

Fajbusiewicz wspomina, że od początku starał się nie zajmować pewnym określonym typem przestępstw. Pomijał zatem mafijne porachunki i podobne sprawy by koncentrować się na "szarej rzeczywistości" i tym co jest niezasłużenie bliskie zwykłym ludziom. Zauważa jednak, że w chwili obecnej przeciętny Kowalski może czuć się jakby mniej zagrożony niż kiedyś. Liczba zabójstw w Polsce zmniejszyła się w ostatniej dekadzie od ok. 1000 do zaledwie 600. Według statystyk zmalała o 27 proc. Jak sam mówi: "Dodatkowo zabójstwa są jednymi z lepiej wykrywanych przestępstw - dziś wykrywalność zabójstw to nawet 90 procent." Efektywny udział w wykrywaniu tych najpoważniejszych naruszeń porządku prawnego zaskarbił Michałowi Fajbusiewiczowi wiele uznania i szacunku.

Na pytanie czy boi się konkurencji autor "997" odpowiada, że te czasy kiedy oglądalność jego magazynu miewała nawet do 18 mln widzów już nie wrócą ale "krew się zawsze sprzedaje". Można z tego wnioskować, że kontynuacja programu jako "997. Fajbusiewicz na tropie" nie będzie chybionym przedsięwzięciem. Wybór Polsatu i rozstanie z TVP skwitował krótko: "Powiem wprost: tam nie ma z kim rozmawiać na ten temat."

article by Paweł Jankowski

utwór dostępny na licencji CC3.0

Szukasz filmowych i serialowych nowości do obejrzenia w weekend w telewizji? Sprawdź program telewizyjny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pamiętam bardzo dobrze ten program. Oglądałem "997" mimo, żę nie powinienem na młody wiek ale ciekawość zwyciężyła. Szczególnie pamiętam czołówke i tą przerażającą melodie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.