Facebook Google+ Twitter

99 goli Piotra Reissa - Rozpoczęło się w Łodzi

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2007-05-07 11:17

Łódź jest szczęśliwym miastem dla Piotra Reissa. Właśnie na stadionie ŁKS 30 lipca 1994 roku zdobył pierwszego gola w ekstraklasie. W sobotę, po niespełna trzynastu latach od tamtego wydarzenia, kapitan Kolejorza na boisku przy alei Unii zaliczył trafienie numer 99.

Kapitan Lecha Poznań Piotr Reiss. / Fot. Romuald Królak Głos Wielkoposlki.– Kiedy miałem dziesięć lat, zacząłem kopać piłkę w okolicach stadionu Lecha, marzyłem, by trafić do tego klubu i udało się – wspomina Piotr Reiss.

– Później postawiłem sobie za cel zagrać w pierwszym zespole Kolejorza i też się to spełniło. W debiucie strzeliłem nawet gola. Nie pamiętam już kto mi podawał, w każdym razie podciągnąłem z piłką w okolice 18 metra i strzeliłem po ziemi w długi róg – dodaje kapitan Kolejorza.

Kolejne marzenia też się spełniły. „Rejsik” wyjechał na zachód, grał w reprezentacji, teraz kolejnym jego celem jest wejście do klubu stu, zdobycie tytułu króla strzelców i mistrzostwa Polski.

– Czuję już pewną presję w związku z tymi stoma bramkami i dlatego bardzo ucieszyłem się, gdy na sobotniej odprawie przedmeczowej Franciszek Smuda wyznaczył mnie do podstawowej jedenastki. To wcale nie było takie pewne. Przez kilka dni nie trenowałem, ale była to ostatnia okazja, by zaleczyć kontuzję. Trener spytał tylko czy jestem zdrowy, więc bez wahania odpowiedziałem, że tak i chyba go nie zawiodłem – powiedział nam Piotr Reiss.

Maciej Lehmann

ŁS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że nie udało się zamknąć tej setki na tym samym stadionie, na którym strzelił pierwszą bramkę. No ale cóż - moze to i lepiej. W następnej kolejce przyjedzie na Lecha Widzew. Tysiące sympatyków "Kolejorza" zasłużyło chyba by świętować takie wydarzenie na żywo, na własnym obiekcie?
Więc Panie Piotrze - powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.