Facebook Google+ Twitter

9. Festiwal Polskich Filmów w Los Angeles

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 08:48

24 kwietnia ( według polskiego czasu nad ranem 25.04) w Los Angeles, rozpoczyna się 9. Festiwal Polskich Filmów. Nasze kino będą promowali za oceanem aktorzy, reżyserzy i operatorzy: Danuta Szaflarska, Agnieszka Grochowska, Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Tomasz Kot, Witold Sobociński, Dorota Kędzierzawska i Jacek Bromski.

9. Festiwal Polskich Filmów to jedna z ważniejszych imprez za oceanem ukazujących polską kulturę. Reklamuje go 150 billboardów na ulicach Los Angeles i publikacje w lokalnej prasie. Festiwal z roku na rok rozszerza swoja ofertę, dlatego- jak poinformował rzecznik festiwalu Łukasz Będkowski- pokazy będą się odbywały nie w jednym jak w ubiegłych latach, lecz po raz pierwszy w kilku kinach.

Dyrektor festiwalu Władysław Juszkiewicz podkreśla, że na pokazach przeważa publiczność polonijna, ale udzial publiczności amerykańskiej rośnie z roku na rok. Wśród gości są coraz częściej przedstawiciele amerykańskiego przemysłu filmowego.

W konkursie głównym o nagrodę Hollywood Eagle Award walczy 6 fabuł "Plac Zbawiciela", "Bezmiar Sprawiedliwości", "Pora umierać", "Jutro idziemy do kina", "Statyści" i "Nadzieja". Ale w sumie do 4 maja zaprezentowanych zostanie około pięćdziesięciu polskich filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych oraz spektakli telewizyjnych. W jury zasiadają Amerykanie, członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej Będą odrębne konkursy filmów dokumentalnych, animowanych i niezależnych i etiud studenckich.

iar/Sławińska/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.