Facebook Google+ Twitter

9 lutego - Dzień Bezpiecznego Interentu. Dołącz do nas!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-08 15:12

Ponad 6o państw z całego świata połączy 9 lutego wspólna idea Internetu bezpiecznego dla dzieci i młodzieży. Dzień Bezpiecznego Internetu już po raz szósty w Polsce! Zapraszamy do przyłączenia się do obchodów. Konferencja na ten temat odbędzie się jutro na terenie BUW w Warszawie.

 / Fot. mat. prasoweOd 2005 roku organizatorami Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce są Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN), tworzące Polskie Centrum Programu "Safer Internet", od lat prowadzące szereg kompleksowych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci online. Obchody DBI zostały objęte honorowym patronatem przez Katarzynę Hall, Minister Edukacji Narodowej. Partnerem głównym DBI jest Fundacja Orange.

W idei Dnia Bezpiecznego Internetu niezwykle ważny jest jego międzynarodowy charakter - rosnąca z roku na rok liczba państw uczestniczących w obchodach DBI świadczy o coraz większym zrozumieniu wagi problematyki bezpieczeństwa dzieci korzystających z Internetu i nowych technologii. To wyjątkowa inicjatywa, która przez ostatnie siedem lat nabrała dużego rozmachu i co roku w lutym staje się platformą bliskiej współpracy narodowych ośrodków
programu "Safer Internet", partnerów rządowych, pozarządowych i komercyjnych - wszystkich działających we wspólnym celu na rzecz bezpieczeństwa dzieci online - mówi Agnieszka Wrzesień, koordynator projektu "Saferinternet.pl" z Fundacji Dzieci Niczyje.

W Polsce z okazji DBI od początku roku zapanowało "pospolite ruszenie" - lokalni organizatorzy z całego kraju zgłosili dotychczas już prawie tysiąc inicjatyw związanych z bezpieczeństwem najmłodszych online. Oprócz tradycyjnych zajęć edukacyjnych wśród zgłaszanych pomysłów znalazły się tak innowacyjne jak występy teatrzyków szkolnych, happeningi, audycje w
szkolnych radiowęzłach, lokalne kampanie informacyjne. Inicjatywy rejestrować można w serwisie www.dbi.pl do końca lutego 2010 roku. W ubiegłym roku na stronie DBI zarejestrowano ich prawie tysiąc. Wśród organizatorów lokalnych wydarzeń rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów DBI.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.