Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24212 miejsce

9. Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego C/U w Warszawie

Współautorzy: Daria Wójcik

23 września w Warszawie rozpoczyna się 9. Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł. - "Spójrz na ciało z innej perspektywy" to główne przesłanie widowiska - zapowiada Edyta Kozak, założycielka fundacji C/U, która od 1995 r. organizuje festiwal.

Uczestnicy konferencji C/U- Katarzyna Orzeszek-Koroblewska, Edyta Kozak, Paulina Święcańska, Rafał Dziemidok / Fot. Iwona Kilar Trwają przygotowania do 9. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł, który odbędzie się w dniach 23 września-2 października. W tym czasie stolica stanie się sceną, na której swoje niekonwencjonalne spektakle zaprezentują znani choreografowie. Warszawiacy będą mogli podziwiać różne style tańca - od klasyki tańca współczesnego, poprzez hip-hop, po projekty zacierające granice między prywatną a publiczną przestrzenią miasta. Widowiska będą odbywały się częściowo w miejscach niestandardowych, takich jak mieszkania i pokoje hotelowe.

Tegoroczna edycja to 16 spektakli z 11 krajów - prapremiery polskie, europejskie, światowe oraz koprodukcje C/U. Festiwal ma na celu promocje różnych nowoczesnych nurtów w sztuce tanecznej. Połączenie piękna ludzkiego ciała z ideą, czyli umysłem, stanowi swoiste zespolenie tych dwóch materii, które w każdym spektaklu będą pokazywane na inny sposób. Artyści przedstawiają ciało w różnych formach: zdyscyplinowane, wytrenowane, przeestetyzowane, odrzucone, poszukujące tożsamości płci, zniekształcone, a jednak naturalne i prawdziwe - przez to piękne, niepełnosprawne, lecz opanowane i perfekcyjne, całkowicie przeniknięte sztuką.

Edyta Kozak- założycielka fundacji C/U / Fot. Daria Wójcik - W tym roku skupiamy się na trzech obszarach, które dotąd nigdy wcześniej nie były prezentowane. Są to spektakle hip-hopowe, spektakle since-specific i cielesność w ciele. Spektakle hiphopowe reprezentuje dwóch artystów - z Japonii Kentaro, który skonfrontuje swoją technikę taneczną z twórczością Chopina, a także Bill Shannon - amerykański konceptualista sztuk wizualnych, który przedstawi taniec na kulach. Jego niepełnosprawność nie przeszkadza mu w ukazaniu widowiskowych, tanecznych ewolucji. Gwiazdą naszego festiwalu jest także Marie Chouinard, kanadyjska choreografka, która 35 lat temu zrewolucjonizowała taniec współczesny. Zaprezentuje ona m.in. spektakl „Dwadzieścia cztery preludia Chopina”, zestawiający taniec nowoczesny z muzyką klasyczną. Należy zaznaczyć, że artyści nie stronią w swoich widowiskach od pokazywania nagości, dlatego niektóre z wystawianych sztuk przeznaczone są tylko dla widzów dorosłych - zaznacza dyrektor artystyczna Edyta Kozak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.