Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

663 miejsce

9 nieznanych faktów z życia Walta Disneya

Walter Elias Disney (1901-1966) był wielkim i utalentowanym rysownikiem, wielu z nas pokochało go za jego animowane filmy fabularne. Całe życie poświęcił swojej pasji - czyli kreskówkom.

 / Fot. nieznany/public domain1. Walt Disney często używał pseudonimu Retlaw Yensid. To jego prawdziwe imię i nazwisko, lecz czytane wspak. Kiedy chciał kupić ziemię na Florydzie użył nazwiska M.T. Lott, w celu uchronienia się przed podwyżką ceny za grunt, dyktowaną przez obecnego właściciela.

2. Edukację zakończył w wieku 16 lat. Disney, przerwał naukę ponieważ chciał wstąpić do armii, jednak nie przyjęto go ze względu na wiek.

3. Mimo to, zaciągnął się do Czerwonego Krzyża i uczestniczył w I Wojnie / Fot. nieznany/public domainŚwiatowej, jako kierowca ambulansu. Na jego pojeździe znajdował się rysunek kreskówkowej postaci.

4. Rodzina Disneyów, pochodzi z Francji, pierwotna forma tego nazwiska brzmiała D'Isigny, jednak w którejś gałęzi drzewa genologicznego zmienia się na popularne Disney - czytamy w serwisie chacha.com

5. Walter Disney przez ponad 20 lat sam podkładał głos Myszce Miki!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

historyk
 • historyk
 • 29.07.2012 00:00

Panie Wiesławie! Widzę, że niestety muszę tłumaczyć jak krowie na rowie. 1. Na przestrzeni ok. 1000 lat kazdy z nas ma srednio nieco ponad 2 tys. przodkow. Zob.: http://mathforum.org/library/drmath/view/55586.html
Nie wspomnienie więc przez Panią Darię o irlandzkim pochodzeniu Disneya po mieczu (co jest powszechnie znane), przy koncentracji na jednym tylko (hipotetycznym) przodku z Francji (zresztą rycerz ten był normandzki, czyli pochodzenia dunsko-norweskiego, od wikingow, ktorzy podbili Normandię ze 200 lat przed Hastings /1066 r./), jest obrazą dla Irlandczyków.
2. Zależy mi bardzo aby młódź dziennikarska byla na nieco większym poziomie niz przysłowiowe patałachy z TVN (oprócz Brygidy Grysiak, którą od zawsze uwielbiam).
3. A wystarczyłoby, gdyby Pani Daria napisala: "Tak, Disney był po ojcu irlandzkiego pochodzenia, choć ciekawostką jest, że byc może jednym z jego przodków 900 lat temu był pewien Francuz" -- zamiast się nieprawdopodobnie wymądrzać.
4. Wybaczam Panu: "ignorant", "karzełki internetowe", "zaplute" - bo rozumiem (ktoś mi własnie powiedział, kto to ten "żelko") - bo rozumiem, że Pan jest pewno od Palikota, a tam niczego nie można się nauczyć...
PS. Pani Darii podsuwam myśl, aby napisała, że Chopin był Francuzem (miał ojca Francuza, a to już coś). Z czasem dostanie - jak będzie się mocno starać - zaproszenie do ambasady francuskiej (świetny szampan dla wybranych gości, smakowałem) i może ją szczęśliwie wyeksportujemy. A póki co - kupa śmiechu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiesław Kroml
 • Wiesław Kroml
 • 27.07.2012 13:50

Pani Dario, niech Pani nie zwraca uwagi na anonimowych krytyków, którzy wstydzą się swojej twarzy i nazwiska, niejaki projekt "Żarko" ostatnio pokazał te małe, zaplute karzełki internetowe. Artykuł jest rzeczowy, ciekawostka przykuwa uwagę (tu w/w ignorant, to potwierdził) i spełnia warunki publicystyki internetowej! Życzę dalszych sukcesów i miłego seansu na dzisiejszym maratonie :-) pozdrawiam Wiesław Kroml

Komentarz został ukrytyrozwiń
historyk
 • historyk
 • 27.07.2012 09:15

Sorry Winnetou! CZEGO NIE LUBIĘ, TO HOCHSZTAPLERKI. Z faktami się nie dyskutuje!
Zobacz przypisy do artykulu w wiki. I spróbuj im zaprzeczyć, jeśli potrafisz. (Cofam moją wypowiedź 25.07.2012, 18:06 -- bo zdaje sie, że mam do czynienia z nieuleczalną lemingowatością).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wikipedia nie jest źródłem faktograficznym, historyk powinien to wiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
historyk
 • historyk
 • 26.07.2012 21:11

Sorry Winnetou!
Disney was born on December 5, 1901, at 2156 N. Tripp Avenue in Chicago's Hermosa community area to Irish-Canadian father Elias Disney and Flora Call Disney, who was of German and English descent.[7][8] His great-grandfather, Arundel Elias Disney, had emigrated from Gowran, County Kilkenny, Ireland where he was born in 1801. Arundel Disney was a descendant of Robert d'Isigny, a Frenchman who had travelled to England with William the Conqueror in 1066.[9] With the d'Isigny name anglicised as "Disney", the family settled in a village now known as Norton Disney, south of the city of Lincoln, in the county of Lincolnshire. [en.wikipedia.org] PROSZĘ ZAWSZE DOBRZE SPRAWDZAĆ ŹRÓDŁA POD WZGLĘDEM FAKTOGRAFICZNYM!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Historyku, to jakby wierzyć J. U. Niemcewiczowi w słowo pisane, że ród jego pochodzi od rzymskiego legionisty, który przybył na ziemie Litewskie ;-) to znaczy, że był Rzymianinem? :-)

5449 - to o czym piszesz, jest fikcją biograficzną, tak samo jak popularna w polskim oświeceniu za przykład mamy w/w Niemcewicza, a artykuł jest o faktach ;-)

Na koniec, Panie Andrzeju, Pana komentarze zawsze wywołują szczery uśmiech na mojej twarzy, pozdrawiam! ;-)) PS chyba nie tylko dzieci hihi

Komentarz został ukrytyrozwiń
historyk
 • historyk
 • 25.07.2012 18:06

-- ale artykuł bardzo fajny!

Komentarz został ukrytyrozwiń
historyk
 • historyk
 • 25.07.2012 18:05

TO DZIWNE, ALE ENCYKLOPEDIE mówią, że po stronie ojca Disney był pochodzenia irlandzkiego. I owszem ten Francuz (d'Insigny) przywędrował z Francji ale 900 lat wcześniej -- z Wilhelmem Zdobywcą w 1066 r. i potem francuskie nazwisko się zanglicyzowało. To tak jak by mówić, że Sienkiewicz i Bolesław Prus to pisarze tatarscy (byli tego pochodzenia) a Bracia Kaczyńscy to Czesi, bo pochodzą (bo pochodzą po kądzieli - zobacz: Genealogia Minakowskiego) od Mieszka (bo: Dobrawa).

Komentarz został ukrytyrozwiń
5449
 • 5449
 • 25.07.2012 16:58

Nie wiem, mój komentarz nie doszedł widocznie. Zastanawiam się, co mogło się stać, z hibernacją Walta Disneya... Ponoć, a to sobie przypominam z lektury dawnej prasy, Walt Disney dał się zahibernować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Walter Disney przyczynił się przede wszystkim, ażeby buzie i oczy dzieci na całym świecie były radosne i roześmiane :)) I to jest Jego Największa zasługa, o wiele większa od ewentualnego udziału w jakichś wojnach lub potyczkach! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.