Facebook Google+ Twitter

9. Szczeciński Festiwal Tatuażu

Konkursy na najlepsze tatuaże, bodypainting, performance grupy Suka Off, koncerty zespołów rockowych i punkowych, klubowe after party będą składały się na dwudniową (17-18 listopada) odsłonę Szczecińskiego Festiwalu Tatuażu.

Xenomorph-3 / Fot. Materiały prasoweKonwent dla miłośników tworzenia znaków i obrazów na własnym ciele sięga czasów lat 90. ubiegłego wieku. W 1996 r. odbyła się pierwsza edycja. Do tej pory odbyło się osiem edycji (m.in. w klubach Kontrasty i Słowanin). Od 2005 r. całość odbywa się w klubie Crossed.

Podczas tego wydarzenia (prawdopodobnie najstarszego w Polsce) swoje prace zaprezentują różni artyści. Organizatorzy spodziewają się ok. 50 wystawców z Polski oraz gości z zagranicy. Przygotowane są dwie sceny, na których odbywać się będą konkursy w poszczególnych kategoriach tatuażu oraz malowanie obrazów na żywo. Konkursowiczów oceniać będzie profesjonalne jury, które na co dzień zajmuje się tą dziedziną sztuki.

Dodatkową atrakcją tego festiwalu ma być przedstawienie teatralne „Icon Of Flesh”. Będzie to performance militarno-medyczny w wykonaniu ludzi skupionych wokół kolektywów: Xenomorph-3 oraz Suka Off. Ten ostatni to chyba najbardziej znany polski kontrowersyjny i radykalny projekt (głównie za sprawą sztuki „Clone Factory”, która uznana była przez niektórych za pornografię).

Oprócz performance’u odbędą się również koncerty grup Hospicium ADHD (połączony z wizualizacjami), The Analogs, Beri Beri (żeńskiego punk’n’rollowego duetu) oraz występy artystyczne grupy Chirapaq (Indian Ameryki Północnej i Południowej). Zapowiedziane zostały wystawy malarstwa Krzysztofa Bienia oraz pokaz fotografii Balbiny Szymskiej. Każdy dzień festiwalu zakończony będzie „after party” w wykonaniu DJ-ów ze szczecińskiej formacji Neuroshocked.

Studia, które jeszcze się nie zgłosiły, a chciałby by wziąć udział w tym festiwalu są proszone o jak najszybszy kontakt z organizatorami. Przedsprzedaż biletów (jednodniowy - 15 zł, dwudniowy - 20 zł) w sklepie Andegrand. Osoby z poza Szczecina mogą zarezerwować bilety online (w tym celu należy wysłać e-mail z tematem „rezerwacja” oraz swoim imieniem i nazwiskiem na adres: elephant@neuroshocked.pl).

9. Szczeciński Festiwal Tatuażu odbędzie się w klubie Crossed (Szczecin, ul. Ludowa 25). Start o godz. 13.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i czy jest to kolejny dowód na brak tolerancji w Polsce? Niezłe zderzenie dwóch tekstów - "W pogoni za tolerancją", w którym Polska to kraj, gdzie leją w mordę za koszulkę Nirvany i ten tekst o 9 (!) Festiwalu Tatuażu. I to gdzie? W Amsterdamie, Londynie, Berlinie? Nie. W Szczecinie. Czyżby coś nie pasowało do obrazu. A jeśli tak, to z której strony?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.