Facebook Google+ Twitter

9. Warszawski Festiwal Skrzyżowania Kultur. Poznaj kolejnych wykonawców

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-07-20 12:27

Warszawski Festiwal Skrzyżowania Kultur jest najciekawszym muzycznym i kulturalnym wydarzeniem w Polsce i w tej części Europy. Zapraszam do poznania kolejnych artystów, którzy wystąpią we wrześniu w stolicy.

Podczas 9. edycji festiwalu nie może na nim zabraknąć takich gwiazd jak Moana Maniapototo czy Calypso Rose.

 / Fot. mat. organizatoraCalypso Rose to prawdziwa diva i ambasadorka par excellence muzyki Karaibów. Od 60 lat występuje na scenie, koncertowała na całym świecie, napisała 800 piosenek i nagrała ponad 20 płyt. W jej repertuarze przeważają utwory z pogranicza bluesa, gospel, reggae, soulu i calypso. Ten ostatni styl pochodzi z Karaibów i cieszy się dużą popularnością zwłaszcza na Barbadosie, wyspach Saint Vincent, Antigua czy Wyspach Dziewiczych.

Zobacz artystów, którzy wystąpią na 9. Warszawskim Festiwalu Skrzyżowania Kultur. Cz. 1

 / Fot. mat. organizatora
Moana & The Tribe powstała w 2002 roku. Grupa ta tworzy własną mieszankę stylów tradycyjnych i współczesnych z Nowej Zelandii. Łączy taonga puoro, haka, kantyki z soulem, reggae i muzyką klasyczną. Liderką zespołu jest Moana Maniapototo - jeden z najważniejszych i najznamienitszych głosów maoryskich, z którą występują półnadzy tancerze maoryskiego tańca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Program tworzy Rada w składzie: Maria Pomianowska, Maciej Szajkowski i Marta Dobosz. Imprezę organizuje Stołeczna Estrada, a finansowo wspiera Urząd m. st. Warszawy. Więc dla nich wszystkich brawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ambitny program.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.