Facebook Google+ Twitter

9. Warszawski Festiwal Skrzyżowania Kultur. Poznaj kolejnych wykonawców

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-07-20 12:27

Warszawski Festiwal Skrzyżowania Kultur jest najciekawszym muzycznym i kulturalnym wydarzeniem w Polsce i w tej części Europy. Zapraszam do poznania kolejnych artystów, którzy wystąpią we wrześniu w stolicy.

Podczas 9. edycji festiwalu nie może na nim zabraknąć takich gwiazd jak Moana Maniapototo czy Calypso Rose.

 / Fot. mat. organizatoraCalypso Rose to prawdziwa diva i ambasadorka par excellence muzyki Karaibów. Od 60 lat występuje na scenie, koncertowała na całym świecie, napisała 800 piosenek i nagrała ponad 20 płyt. W jej repertuarze przeważają utwory z pogranicza bluesa, gospel, reggae, soulu i calypso. Ten ostatni styl pochodzi z Karaibów i cieszy się dużą popularnością zwłaszcza na Barbadosie, wyspach Saint Vincent, Antigua czy Wyspach Dziewiczych.

Zobacz artystów, którzy wystąpią na 9. Warszawskim Festiwalu Skrzyżowania Kultur. Cz. 1

 / Fot. mat. organizatora
Moana & The Tribe powstała w 2002 roku. Grupa ta tworzy własną mieszankę stylów tradycyjnych i współczesnych z Nowej Zelandii. Łączy taonga puoro, haka, kantyki z soulem, reggae i muzyką klasyczną. Liderką zespołu jest Moana Maniapototo - jeden z najważniejszych i najznamienitszych głosów maoryskich, z którą występują półnadzy tancerze maoryskiego tańca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Program tworzy Rada w składzie: Maria Pomianowska, Maciej Szajkowski i Marta Dobosz. Imprezę organizuje Stołeczna Estrada, a finansowo wspiera Urząd m. st. Warszawy. Więc dla nich wszystkich brawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ambitny program.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.