Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21966 miejsce

9. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur dobiegł końca

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-09-30 11:47

W niedzielę wieczorem zakończył się 9. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Podróż do najciekawszych regionów muzycznych świata dobiegła końca.

Calypso Rose / Fot. Stołeczna EstradaNa tegorocznej 9. edycji festiwalu zabrzmiała muzyka z wielu stron świata. Licznie przybyła publiczność bawiła się w namiocie przed PKiN przez pięć dni wraz z artystami, którzy przybyli do stolicy z dziesięciu odległych wysp i terytoriów morskich: Belize, Reunion, Hondurasu, Nowej Zelandii, Kanady, Sardynii, Irlandii, Trynidadu i Tobago, Tunezji i Sycylii. Calypso Rose / Fot. Stołeczna Estrada

W piątkowy wieczór niekwestionowaną gwiazdą festiwalu była Calypso Rose. Nazywana jest królową calypso. Napisała przeszło 800 piosenek i nagrała ponad 20 płyt. Ma 73 lata i nadal występuje na scenie, a jej koncerty zyskują wielkie owacje. Pięknego głosu, temperamentu i doskonałego kontaktu z publicznością mogłaby jej pozazdrościć niejedna gwiazda. Ona żyje muzyką i potrafi zarazić nią innych, co doskonale było widać podczas 9. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Doskonale też umie wplatać opowieści o swoich rodzinnych wyspach Trynidad i Tobago, mieszkańcach i ich przodkach.

Moana Maniapoto z zespołem The Tribe / Fot. Stołeczna Estrada Moana Maniapoto wraz z zespołem The Tribe / Fot. Stołeczna EstradaDrugą artystką, która tego dnia wystąpiła na festiwalu była Nowozelandka Moana Maniapoto i zespół The Tribe. Łączą oni tradycyjne maoryskie style z popem, rockiem, reggae i hip hopem. Kemara Kennedy i Laurence Kershaw wykonywali wojowniczy maoryski taniec haka. Symboliczne gesty i groźna mimika twarzy nie wystraszyła jednak nikogo z obecnych. Wręcz przeciwnie, zyskali wielkie uznanie i ogromne brawa, szczególnie wśród płci pięknej.
Aurelio Martinez / Fot. Ewa KrzysiakAurelio Martinez z zespołem The Garifuna Collective. / Fot. Ewa KrzysiakW ostatni dzień trwania imprezy na scenę główną zawitał pochodzący z Hondurasu Aurelio Martinez z zespołem The Garifuna Collective. Oni również porwali publiczność do wspólnej zabawy, grając ekspresyjną, taneczną muzykę mniejszości etnicznej żyjącej w Ameryce Środkowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Potwierdzam! Niesamowita energia! Niezapomniane wrażenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, tak. Byłam w siódmym niebie. Polecam festiwal, bogaty program artystyczny, koncerty ciekawych wykonawców, warsztaty. Dorośli i dzieci znajdą tu zawsze coś dla siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To sobie posłuchałaś ciekawej muzyki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.