Facebook Google+ Twitter

9. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Zobacz, kto wystąpi

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-07-14 21:52

W dniach 25 - 29 września w stolicy odbędzie się 9. edycja Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. W tym roku na scenie muzyki świata zaprezentują się artyści z odległych zakątków globu - od Kanady, aż po wyspy Oceanu Indyjskiego.

 / Fot. mat. organizatoraWarszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur odbywa się od 2005 roku i poświęcony jest prezentacji wielokulturowości i różnorodności świata. Organizatorem imprezy jest Stołeczna Estrada. Do tej pory w tym muzycznym wydarzeniu uczestniczyło 170 artystów z 54 krajów.

Podczas tegorocznego warszawskiego festiwalu wystąpią najznakomitsi śpiewacy sardyńscy, słynący z perfekcyjnych pieśni polifonicznych, Tenores di Bitti Mialinu Pira. Wykonywany przez nich śpiewu cantu a tenore wywodzi się z najstarszych kultur Morza Śródziemnego. Narodził się on we wspólnotach pasterskich wyspy, a utwory i tajemnice śpiewu przekazywali sobie mężczyźni z pokolenia na pokolenie. I tak już od 3 tysięcy lat. Jako jedyni włączyli do swojego repertuaru elementy pieśni religijnych.

Na scenie zobaczymy również artystów: Aurelio Martineza i zespół The Garifuna Collective.  / Fot. mat. organizatora
Przybędą oni z Hondurasu i Belize. Martinez jest cenionym i najsłynniejszym przedstawicielem kultury Garifunów, których muzyka łączy motywy Ameryki Środkowej, Zachodniej Afryki i Karaibów. We wrześniu wystąpi w Warszawie z zespołem skupiającym muzyków z różnych pokoleń i krajów i celebrujących wspólne korzenie etniczne.

Kolejną gwiazdą 9. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur będzie Danyel Waro - legendarny wokalista i poeta oraz zespół Lindigo . Reprezentują oni Reunion, francuską wyspę na Oceanie Indyjskim, leżącą na wschód od Madagaskaru. To tam w XVIII wieku narodziła się maloya nazywana także bluesem Oceanu Indyjskiego.Grupa Lindigo także czerpie z tradycji maloya, łącząc dawny rytm Reunionu z polifonicznym śpiewem Madagaskaru, całość doprawiając afrykańskimi brzmieniami i brazylijską sambą.

Bilety na 9. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur są do nabycia w sieci eBilet, w Empikach oraz w siedzibie Stołecznej Estrady (ul. Marszałkowska 77/79, od pon. do piątku, w godz. 10-17).

Zobacz także Rozpoczęcie 8. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zapraszam i tutaj link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jak i w roku ubiegłym tak i teraz zamierzam uczestniczyć w festiwalu. Artykułów, galerii i filmów video proszę zatem szukać w moich materiałach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie to coś wyjątkowego... Niestety trochę mam daleko, poza tym wrzesień zapowiada mi się pracowicie. Może będzie inna możliwość przynajmniej posłuchania czegoś z tego Festiwalu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.