Facebook Google+ Twitter

9. Zombie Walk w Warszawie. Zombie wylegną na ulice stolicy w czerwcu

Dziewiąty Zombie Walk przejdzie ulicami Warszawy w czerwcu, ale już dziś w wydarzeniu na Facebooku zapowiedziało udział 7 tys. osób.

 / Fot. Łukasz Gdak/Polska PressZombie walk (ang. marsz zombie) to inicjatywa, która przyszła do Polski z zagranicy. Pierwsza tego rodzaju impreza odbyła się w 2003 roku w Toronto w Kanadzie, a wzięło w niej udział... sześć osób. Pomysł jednak szybko się przyjął, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. To właśnie w USA miał miejsce największy jak dotąd zombie walk - impreza w bliźniaczych miastach Minneapolis - Saint Paul przyciągnęła ponad 30 tysięcy uczestników.

Zombie walk nie tylko w Warszawie

Pierwsze w Polsce wydarzenie w tym stylu to właśnie warszawski Zombie Walk, który odbywa się od 2007 roku. W tym roku marsz przejdzie zatem ulicami Warszawy po raz dziewiąty. Podobne imprezy odbywały się w ciągu ostatnich lat m.in. w Łodzi i Gdańsku. Uczestnicy są ucharakteryzowani na wzór "żywych trupów" z filmów grozy. Część z nich wyposażona jest w broń typu ASG (air soft gun), czyli repliki prawdziwych pistoletów i karabinów, charakteryzujące się jednak małą energią pocisku.

Po co brać udział w zombie walk?

Początkowo imprezy typu zombie walk były zgromadzeniami miłośników horrorów i filmów grozy, z czasem jednak zaczęły gromadzić również przypadkowe osoby, które chcą się oderwać od codzienności. Odbywające się w innych krajach marsze służą również wspieraniu działań charytatywnych. Na wprowadzenie tego elementu przez organizatorów Zombie Walk Warszawa pozostaje nam jednak jeszcze poczekać. -Zombie Walk odbędzie się w stolicy po raz dziewiąty. Uczestnicy ruszą spod stacji metra Centrum.

Czytaj także: Pomóż młodym naukowcom wysłać sondę do stratosfery. Rakieta zostanie wystrzelona za rok


Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.