Facebook Google+ Twitter

A4 - zanim zapłacisz więcej, złóż życzenia

Podróżujący autostradą A4 płacą obecnie 21 groszy za kilometr drogi. Po zapowiadanej podwyżce kwota ta wzrośnie do 26 groszy.

20-kilometrowy odcinek autostrady A4 z Krakowa do Szarowa w Małopolsce został uroczyście oddany do użytku 29 października 2009 roku. / Fot. Jerzy Ruciński /PAPJak podaje radio RMF FM, pracujący dla rozgłośni reporter Maciej Grzyb ustawił się z wozem satelitarnym przy parkingu na stacji benzynowej tuż za lotniskiem w Balicach. Cel? Spotkania z podróżującymi autostradą A4 kierowcami i przyjęcie życzeń dla tych, którzy fundują kolejną podwyżkę opłat za korzystanie z drogi.

W Polsce jest ponad 800 km autostrad, z czego 300 km to drogi płatne. Aktualnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych wybiera operatorów, którzy ustawią bramki i zaczną pobierać opłaty za przejazd na pozostałych 500 km. Nastąpi to najwcześniej za dwa lata.

Obecnie najdroższą autostradą jest A2 w Wielkopolsce - tam za przejechanie 1 km trzeba zapłacić 22 grosze. Nieco tańsza jest A4, gdzie kilometr kosztuje 21 groszy. Po zapowiadanej podwyżce cena ta wzrośnie do 26 groszy.

Źródło: http://www.rmf.fm/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.11.2009 21:58

I tutaj się nie zgodzę z przedmówcą. Jak dla mnie odcinek Katowice - Wrocław jest ok. To nie są co prawda 3 czy 5 pasów ruchu ale korków dotychczas nie napotkałem. Nie ma zjazdów, podjazdów i kupy zakrętów w przeciwieństwie do odcinka Norymberga - Monachium. Paranoją jest natomiast fakt pobierania opłat za przejazd - to jeszcze nie ten poziom wykonania. W przypadku Czech jeszcze większy nonsens - autostrada typu tarka a ceny wyższe niż w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pragnę zakomunikować, że w Polsce coś takiego, jak autostrada nie istnieje. Właściwe pojęcie dla tego typu dróg w naszym kraju to wyrób autostradopodobny.
Paranoja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 14:42

te uprzywilejowane "moje mordy" muszą z czegoś żyć, ażeby im się żyło lepiej, to użytkownicy zapłacą, dopłacą, no bo już innych cudów nie będzie. ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy w końcu się kierowcy wezmą za to. Ja mam trase przez Olkusz i nie muszę jeździć przez A4. Wolę bezpłatnie i mniej korków a nawet jak są to nie przez remonty a fotoradary

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.