Facebook Google+ Twitter

A czy Ty jesteś wrażliwy na krzywdę dziecka?

Każdego roku możesz przekazać 1 proc. podatku należnego urzędowi skarbowemu, na wsparcie wybranej przez siebie fundacji. Jeśli nie jesteś obojętny na los dzieci, może zdecydujesz się wspomóc Fundację Dzieci Niczyje?

 / Fot. Logo Fundacja Dzieci NiczyjeIstniejąca od 1991 roku, Fundacja Dzieci Niczyje jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit. Jej celem jest ochrona dzieci przed krzywdzeniem oraz pomoc dzieciom krzywdzonym, ich rodzinom i opiekunom. W placówkach bezpośredniej pomocy prowadzonych przez fundację, ofiarom krzywdzenia i ich opiekunom, udzielana jest pomoc psychologiczna, psychiatryczna, medyczna i prawna. Organizacja prowadzi również programy profilaktyki krzywdzenia dzieci przez dorosłych oraz rówieśników, m.in. program przeciwdziałania zagrożeniom dzieci w internecie oraz program wsparcia rodziców przeżywających trudności w wychowaniu dzieci.

Krzywdzenie dzieci jest problemem bardzo złożonym

Prócz przemocy fizycznej i psychicznej wobec dzieci, problem ten dotyczy także wykorzystywania seksualnego czy handlu dziećmi. Aby zapobiegać takim brutalnym przypadkom, Fundacja Dzieci Niczyje prowadzi szereg prewencyjnych i interwencyjnych programów. Są to, poza placówkami bezpośredniej pomocy, Akademia Bezpiecznego Internetu, program na rzecz dzieci – ofiar handlu i dzieci i cudzoziemskich bez opieki, Dzieciństwo bez krzywdzenia, program na rzecz dzieci uczestniczących w procedurach prawnych, program wczesnej profilaktyki krzywdzenia dzieci, telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz program Praski – współpracy interdyscyplinarnej z portalem pomagajmyrazem.pl

W najbliższym czasie ruszą trzy nowe kampanie społeczne Fundacji – informuje Marta Skierkowska, z Fundacji Dzieci Niczyje. - W marcu 2009, rozpocznie się kampania Dobry Rodzic – kampania edukacyjna, skierowana do rodziców małych dzieci. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na fakt, że rodzicielstwo jest zadaniem, z którym czasami trudno sobie poradzić i nie ma w tym nic wstydliwego. Rodzice bowiem, napotykając na drodze wychowawczej problemy, wstydzą się o tym mówić, traktując taką sytuację jako niepowodzenie. Często w ogóle nie wiedzą, że mogą szukać pomocy. Naszym celem jest sprawić by byli świadomi, że w razie problemów związanych z rolą rodzica istnieje szereg instytucji i organizacji, do których mogą zwrócić się po poradę i pomoc. Kampania będzie organizowana we współpracy z MPiPS, Miasto st. Warszawa oraz Fundacją BRE Banku.
W kwietniu 2009 ruszy kampania przeciwko stosowaniu kar fizycznych wobec dzieci; organizowana we współpracy z MPiPS. Natomiast w czerwiec 2009 – kampania przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu dzieci.

Jak możesz pomóc?

Istnienie Fundacji Dzieci Niczyje, możliwe jest w dużej mierze dzięki wsparciu firm, małych przedsiębiorstw i osób prywatnych. Wspomóc Fundację można w różnoraki sposób - poprzez przelew na konto Fundacji, dokonując darowiznę on-line, zamawiając dobroczynne karty świąteczne lub przekazując 1 proc. podatku na jej działalność.

Więcej informacji na temat Fundacji Dzieci Niczyje, można znaleźć bezpośrednio na jej stronie internetowej: www.fdn.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.