Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21537 miejsce

A gdzie Ty masz plamy opadowe, dziewczyno? Recenzja powieści "YMAR"

"Ymar" to świeży, ciekawie skomponowany kryminał noir Magdaleny Marii Kałużyńskiej, łączący motywy detektywistyczne z soczystą porcją horroru. A zagadka zaczyna się już na okładce...

Ymar / Fot. FOX Publishing/ "YMAR" - okładka1. Dziewczyna z podpisanym już aktem zgonu trafia na stół sekcyjny prosto ze swojego mieszkania, z którego kilka chwil wcześniej dochodziły niepokojące dźwięki.
2. Dziewczyna zmasakrowana, znaleziona w kałuży krwi, budzi się niespodziewanie w czasie, gdy technicy kryminalistyczni chcą zacząć badanie miejsca niedoszłej zbrodni.
3. Atrakcyjna dziewczyna spędza wieczór pisząc powieść i przeglądając oferty towarzyskie w Internecie.

Jaki między nimi istnieje związek? Jeśli lubisz kryminalną zagadkę skąpaną w polewie z mistycznej legendy, napisaną tak, iż jeszcze na przedostatniej stronie czujesz, że odpowiedzi na wszystkie pytania wymagają kolejnego tomu – nie czytaj dalej! Czym prędzej postaraj się o "Ymar" i pozwól się pochłonąć subtelnie złożonej opowieści, od której nie można się oderwać.

Uwaga, spoiler!

"Ymar" to historia napisana w trzech odsłonach. Przy każdej kolejnej, bohaterowie - choć ci sami - okazują się inni - bardziej błyskotliwi, logiczniej myślący, bądź bardziej otwarci na nieznane. Historia pierwsza i druga nie znajdują zakończenia, dopiero trzecia - jak farba na szkicu, powoduje, że z plątaniny linii zaczyna się wyłaniać zaskakujący obraz. Drażniące mnie w innych książkach powtórzenia zdań - tu w pełni zamierzone i przemyślane - powodują wrażenie deja vu... Dość kluczowe, jak się okaże w dalszej części książki.

Odpowiedź na pytanie o trzy kobiety opisane na początku staje się oczywista – jest to ta sama osoba. Kobieta demonicznie piękna, wcielenie Ewy, matki zła. Zemsta, krwawy rytuał i tajemniczy KTOŚ przemawiający do niej na granicy snu i rzeczywistości. Tajemnica zatacza coraz szersze kręgi, im bardziej zatapiamy się w lekturę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marcin Kłap
  • Marcin Kłap
  • 26.04.2011 08:17

Witam! To prawda ja ją kupiłem już po wcześniejszych recenzjach i bardzo ale to bardzo pozytywne wrażenia. Książka zupełnie inna niż podobne. Ja ją kwalifikuje jako thriller z solidną dawką horroru. Czytając ją ma się wrażenie, że gdzieś już to czytałem, wkrada się chaos, a tu nie do końca wszystko układa się w całość. Rewelacja, takiej książeczki nie było jeszcze. Uczciwie polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.