Facebook Google+ Twitter

A jak Aborcja

Rozpoczynam cykl artykułów opisujących rzeczy, zjawiska, pojęcia i osoby, które szczególnie często pojawiają się w retoryce Ruchu Palikota i środowisk go krytykujących. Zachęcam do żywej dyskusji.

W kwestii aborcji Ruch Palikota zajmuje stanowisko jednoznaczne - niezbędna jest liberalizacja obecnych przepisów. Nie jest jednak tak, jak usiłują przedstawić to antagoniści, że dla RP aborcja jest substytutem wychowania seksualnego i polityki prorodzinnej. Jest zgoła inaczej.

Świat byłby lepszy, gdyby nikt nie musiał i nie chciał dokonywać aborcji. To zdanie, od którego powinniśmy wyjść, bo także w Ruchu Palikota trudno będzie znaleźć osobę, która z tym stwierdzeniem się nie zgodzi. Powinno ono przyświecać wszelkim dyskusjom na temat przerywania ciąży, gdyż ono jest spoiwem, które łączy wszystkich rozsądnych ludzi. Niestety świat idealny nie jest, a my możemy jedynie ograniczać skutki najróżniejszych sytuacji życiowych.

Czy się to nam podoba, czy nie Polska jest w zdecydowanej mniejszości państw, w których obowiązują przepisy tak restrykcyjne wobec osób przerywających ciążę. Nie jest to oczywiście jakimkolwiek wyznacznikiem etycznych norm, jest natomiast faktem, z którym musimy się zmierzyć choćby w kontekście otwartości świata w XXI w. i możliwości korzystania z dobrodziejstw otwartych granic.

Możemy zatem robić tak jak teraz - utrzymywać restrykcyjną politykę antyaborcyjną w duchu katolickiego nauczania, chowając głowę w piasek i sądząc, że skoro coś zakażemy to tego nie ma. Musimy jednak przyjąć, że kobieta chcąca dokonać aborcji i tak jej dokona, tylko przy większych kosztach lub znacznie gorszych warunkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Skoro większość kobiet w celu aborcji jeździ za granicę, to nie mają one wpływu na polską statystykę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miało być o Palikocie, a jest o aborcji.

Z tekstu wyziera skompromitowana już dawno wiara w aborcję.

Wielkość podziemia aborcyjnego łatwo zmierzyć umieralnością okołoporodową. I tak najniższa w Europie jest w Irlandii, w Polsce i na Malcie.

W krajach porównywalnych pod względem opieki medycznej śmiertelność okołoporodowa jest najwyższa w krajach liberalnych pod względem prawa aborcyjnego. Na przykład w RPA jest dużo wyższa. A na kontynencie amerykańskim najniższa śmiertelność jest w Chile i Nikaragui.

Dostępność do usług aborcyjnych jest odwrotnie proporcjonalna do zdrowia reprodukcyjnego mierzonego takim wskaźnikiem jak śmiertelność okołoporodowa.

W Polsce śmiertelność okołoporodowa osiągnęła najniższe wskaźniki po osiągnięciu penalizacji aborcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypalikot
  • antypalikot
  • 15.07.2012 02:29

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1022941,title,Wielka-mistyfikacja,wid,14727069,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.