Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15084 miejsce

A jednak będzie 5 edycja CS tj, Zjazdu na byle czym w Szczecinie

Po roku przerwy (z powodu braku sponsorów), 28 lutego 2015 r odbędzie się jednak piąty jubileuszowy Crazy Slide (zjazd na byle, czym) w Szczecinie.

Crazy Slide, zjazd na byle czym / Fot. Grzegorz SadowskiSfrustrowany odwołaniem V edycji Crazy Slide w 2014 r., brakiem kontynuacji w 2015 r. „Wielkiego Dnia Łasucha” (zawody w „pożeraniu” 10 pączków na czas), brakiem nagłośnienia zawodów w jedzeniu pizzy na czas, chciałem napisać artykuł pod tytułem: „Wszystko upada, bo nie ma sponsorów”. Jednak przygotowując materiały do artykułu, spotkała mnie miła niespodzianka.

Okazało się, że jednak w tym roku odbędzie się piąta edycja Crazy Slide na Gubałówce i po raz pierwszy w Szczecinie, trwa turniej, czyli zawody w jedzeniu pizzy na czas.

Konkurs jedzenie 10 pączków na czas / Fot. Grzegorz SadowskiPierwsza premierowa edycja Crazy Slide, odbyła się w dniach 23-24.01.2010 r. W trakcie dwudniowych zmagań wystartowało prawie 150 uczestników na 37 pojazdach, w 5 różnych kategoriach. Impreza zgromadziła ponad 4000 widzów i sympatyków sportów zimowych. Druga edycja Crazy Slide odbyła się w dniu 12 lutego 2011 r. na Szczecińskiej Gubałówce. W jednodniowych zawodach, w wybitnie wiosennych warunkach udział wzięło 30 pojazdów, oraz prawie 100 zawodników. Zmagania obejrzało ok. 3500 szczecinian. Trzecia edycja Crazy Slide, odbyła się 18 lutego 2012 roku. Impreza zgromadziła rekordową ilość pojazdów w liczbie 38 i zgromadziła tysiące widzów. Czwarta edycja Crazy Slide odbyła się 24 lutego 2013 r. Zjazdy odbywały się w czterech kategoriach: pojazd rodzinny, pojazd jednoosobowy, pojazd dwuosobowy i pojazd wieloosobowy. Popisy wszystkich uczestników przyszło oglądać kilkaset mieszkańców.

Pizza gigant / Fot. Grzegorz SadowskiTurniej o Puchar Me Gusty, zorganizowała Pizzeria Me Gusta z okazji Dnia Pizzy (9 lutego), w swoim lokalu przy ul. 5 lipca 36a. Pizzeria poszukuje kolejnych śmiałków, którzy podejmą się wyzwania jedzenia pizzy na czas. Zabawa podzielona jest na kilka etapów, a polegać będzie na jedzeniu pizzy na czas. Zawodnicy będą się mierzyć 1 na 1. Ten, który pokona wszystkich, zwycięży. Wszystkie pojedynki odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:00 w dniach 9., 16., 23. lutego i 2. marca będą odbywać się po dwa starcia 1/8 finału. Cztery osoby zasiądą do stołów i będą musiały w jak najlepszym czasie zjeść pizzę giganta. Wygra tylko dwóch i to oni zmierzą się w czterech ćwierćfinałach, które odbędą się 9 i 16 marca. Zwycięzcy ćwierćfinałów spotkają się 23 marca w półfinałach, a wielki finał o puchar Me Gusty odbędzie się 30 marca 2015 roku. Zgłoszenia należy przesłać na adres email: kontakt@pizzamegusta.pl. W temacie wiadomości należy wpisać "Zawody 2015", a do zgłoszenia dodać coś o sobie. Wpisowe zawodników to 20 zł, za które każdy z czempionów zje od 1 do 4 gigantów. Dla zwycięzców honory, dyplom i pamiątkowe zdjęcie.

No i okazało się, że nie wszystko upada, a niektóre imprezy tylko zmieniają formę: nie ma konkursu w jedzeniu 10 pączków na czas, jest turniej w jedzeniu pizzy na czas. Chociaż byłoby lepiej, aby odbywały się obydwa konkursy i były jednak bardziej nagłośnione. Reklama, się kłania!.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niestety jednak nie będzie Crazy Slide 5 w Szczecinie. na stronie organizatora znalazłem taki wpis: Od jutra (22.02.2015) stok narciarski nieczynny, wszystkich miłośników białego szaleństwa zapraszamy w przyszłym sezonie. Lodowisko działa bez zmian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybieram się 28 lutego na Gubałówkę aby porobić zdjęcia i napisać reportaż z 5 edycji szczecińskiego Zjazdu na byle czym. Mam nadzieje że zawodnicy nas nie zawiodą i już budują swoje wymyślne pojazdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.