Facebook Google+ Twitter

A jednak Polska nie jest takim dzikim krajem

Towarzysz Kuźniar i jego przyjaciele zaangażowani na co dzień w akcję zohydzanie Polski mają dzisiaj problem, ponieważ nasz naród nie ma twarzy rasistowskiej i antysemickiej i budzi podziw innych państw.

Po pogrzebie Lecha Kaczyńskiego i wszystkich innych wielkich zdarzeń po katastrofie smoleńskiej, jeden z zagranicznych dziennikarzy zachwycony tamtą atmosferą napisał, że takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce. Rzeczywiście mistyczną aurę wspólnoty, jaką potrafimy wytworzyć należy traktować w kategorii cudów natury i paranormalnych zjawisk.

Jakiś czas temu Janusz Palikot powiedział, że powinniśmy wyrzec się polskości, ponieważ ta stoi na naszej drodze niczym głaz do przeobrażenia się w prawdziwych europejczyków.

Niektórzy najchętniej machnęliby na to ręką i to samo nam zalecili - wszak wiadomo, że mówił to Janusz Palikot, a jego słów nie powinno się traktować serio. Można wpaść w schizofrenię. Przecież do niedawna to był nasz skarb narodowy, "polski stańczyk", który głosi rzeczy niepopularne i zarazem prawdziwe, z którymi zgadza się większość polskiego społeczeństwa.

W tej sprawie salon ma rację, Janusz Palikot przedstawił punkt widzenia większości naszych elit - polska kultura, dziedzictwo, szeroko rozumiana "polskość" jest w jej ocenie wadą, a nie atutem. Szeroko rozumiana polskość wiąże się z romantyzmem, dlatego trzeba się jej wyrzec.

Dzisiaj Polska zbiera komplementy z całego świata, nie dlatego, że Donald Tusk razem z Kubą Wojewódzkim nieustannie promują "narodowy optymizm", ale dlatego, że polski naród dzięki znienawidzonej przez wielu kulturze jest wielki, wspaniały - stworzony do wyjątkowych przedsięwzięć. Polska gościnność nie jest zasługą Adama Michnika oraz salonu, ale znienawidzonych przez nich romantyków, spod znaku "Pana Tadeusza", którzy przykładają ogromną wagę do staropolskiej gościnności.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

romeo
  • romeo
  • 16.06.2012 09:25

Tytuł Artykułu powinien brzmiec "Kogel mogel" Diabli wiedzą o co autorowi chodzi. Co ma do tegpo tytuł . Dobry jest dla "myslicieli" spod znaku PIs jak Roman Kożmiński"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.