Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11416 miejsce

A jednak to możliwe. Amerykańskie służby podsłuchują Polaków

W ubiegłym tygodniu świat obiegła informacja o regularnym podsłuchiwaniu niemal wszystkich ludzi we wszystkich krajach, w tym także naszym, przez Amerykanów. Służy temu tajna instalacja PRISM. Jej baza jest również w Polsce.

Siedziba amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego / Fot. National Security AgencyTajną instalację podsłuchową PRISM ma do dyspozycji amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Informację o pracy PRISM ujawnił były agent USA, Edward Snowden, który zbiegł do Hong Kongu i tam najprawdopodobniej nadal się ukrywa. Nasze władze zapewniały, że Polska jest wolna od tej inwigilacji. Dzisiaj słyszymy, że to nieprawda. Według tygodnika "Wprost", od 19 lat podsłuchują nas amerykańskie służby. Bo sami pozwoliliśmy im na to – ściślej wyraziliśmy zgodę na wybudowanie na naszym terenie tajnych obiektów, urządzeń i instalacji.

Dzięki PRISM, agenci NSA mogą bezkarnie pobierać dane z serwerów, największych firm internetowych na świecie, takich jak: Facebook, Google, Yahoo czy Microsoft. NSA, poprzez tajną instalację, ma nieograniczony dostęp do wszystkich portali społecznościowych oraz wpisów, przesyłanych maili i zdjęć. Ściśle tajne informacje o tajnej PRISM, ujawnił w minionym tygodniu, brytyjski dziennik liberalno-lewicowy "The Guardian" – przypomina wprost.pl.

Bartłomiej Sienkiewicz, szef resortu Spraw Wewnętrznych, mówił w Radiowej Jedynce: w Internecie nie ma krajów, w sieci nie ma granic. To, co wprowadza rząd USA, może mieć znaczenie dla obywateli - Malezji, Polski czy Francji. Jego resort przygotowuje obecnie zmiany w prawie, które mają ograniczyć służbom specjalnym, możliwości zbierania danych o obywatelach. Minister Sienkiewicz nie ukrywa również, że nowelizacja ustawy będzie wymierzona w PRISM. Ale, co ciekawe - od kilkunastu lat, NSA może "bezkarnie podsłuchiwać wszystkie rozmowy telefoniczne na terenie Polski".

Amerykańskim agentom NSA, umożliwia to wybudowana jesienią 1993 roku, tajna baza w pobliżu Obwodu Kaliningradzkiego, położona blisko malutkiej wsi Świadki Iławeckie, na Warmii, przy granicy z Federacją Rosyjską. Baza mieści się – mówiąc obrazowo - między Kaliningradem, Krynicą Morską a Gdańskiem. Zdaniem "Wprost" to typowe przygraniczne odludzie: kilka domów, szkoła, sklep i rozległe połacie lasu. Właśnie tam działa baza nasłuchowa amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego.

Budowę amerykańskiej bazy, zleciła w 1993 roku, Jednostka Wojskowa nr 3042. Po zakończeniu budowy, Jednostka Wojskowa nr 3042, rozmyła się we mgle polsko-rosyjskiego nadgranicznego powietrza. Nie ma po niej żadnego śladu. Bazy USA pilnują nasi pogranicznicy, jednak Straż Graniczna przyznaje, że obiekt ten nie jest jej własnością. Także Ministerstwo Obrony Narodowej, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencja Wywiadu twierdzą to samo, że obiekt nie jest ich własnością.

Tajna baza w Świadkach Iławeckich ma trzy budynki. Główny i najważniejszy z nich to kilkunastometrowy hangar zwany potocznie stodołą. To w nim ukryto superinstalację, która umożliwia podsłuchiwanie rozmów telefonicznych Polaków. Wiadomość ogromnie ucieszy posła Antoniego Macierewicza. Baza ta zapewne nagrała ostatnią rozmowę telefoniczną prezydenta Lecha Kaczyńskiego z bratem Jarosławem - gorowoilaweckie.wm.pl. I być może ma także nagranie wybuchów, w samolocie Tu-154M pod Smoleńskiem, o których ciągle mówi z pełnym przekonaniem, że miały miejsce, poseł Macierewicz.

Według "Gazety Prawnej", z informacji tygodnika "Wprost" wynika, że amerykańskie służby NSA, mogą dzięki polskiej bazie nasłuchowej, nagrywać rozmowy telefoniczne prowadzone w promieniu 1000 kilometrów, czyli nie tylko w Polsce, ale także, na przykład w Rosji i na Białorusi.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Atak na World Trade Center zrobił swoje , agencje bezpieczeństwa USA są teraz czujne .
Nie ma się co dziwić .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inwigilacja powszechna, to super sprawa! Już od dawna postuluję, aby do gabinetów lekarskich powstawiać kamery przemysłowe i mamy wszystkie problemy rozwiązane...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli chlupot spuszczanej wody w kiblu też słyszą? No tak, skoro nawet tam nie rozstaję się z telefonem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic się nie zmieniło. Kiedyś nasze władze były spolegliwe w stosunku do ZSRR, a teraz zamieniły go na USA. Dokładniej, to te państwa zostały zamienione na miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

He he he , ruskich też podsłuchują !

Komentarz został ukrytyrozwiń

'bo pozwoliliśmy im na to' jesteśmy pierwszymi włazi... ameryki w tej czesci swiata więc wcale mnie to nie dziwi

Komentarz został ukrytyrozwiń

hihi, a niech podsłuchują, mnie to nie rusza, niech podglądają, ich problem że będę płakać. ;)))))))))))))))))
i to tyle. Nie mam nic do ukrycia. Im żyje się lepiej , bo czują się potrzebni. OK. każdemu swoje.
hihihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.