Facebook Google+ Twitter

"A jednak Tusk wygrał" - publicyści o wynikach wyborów 2011

Publicyści zarówno komentują ponowne zwycięstwo Platformy, jak również analizują nowy kształt sceny politycznej po wyborach. Nie brakuje emocji! Z kim PO zawiąże koalicję?

Wiadomości24 przytaczają pierwsze komentarze znanych publicystów, które pojawiły się na różnych portalach internetowych zaraz po ogłoszeniu wyników.

Paweł Lisicki, "Rzeczpospolita": "A jednak Tusk wygrał. Wyborcy mu wybaczyli. Uznali najwyraźniej, że mimo wszelkich wad i słabości PO gwarantuje stabilizację. Docenili to, że ogólny poziom życia albo wzrasta, albo też w porównaniu z innymi krajami Europy tylko nieznacznie spada. I przede wszystkim zagłosowali tak, a nie inaczej, bo Tusk nie jest Jarosławem Kaczyńskim".

Jarosław Kaczyński w TVN24: Szanujemy wyniki wyborów


Marek Magierowski, "Rzeczpospolita": "Pierwsza w Polsce reelekcja rządzącej partii to niewątpliwie osobisty sukces Donalda Tuska. Bo na pewno nie jego rządu, który nie miał za bardzo czym się pochwalić w kampanii"

Jacek Karnowski, wpolityce.pl: "W sferze budowania poparcia dla Platformy - Państwo Platformy wciąż działa. Medialno-społeczno-kulturowa maszyna okazała się skuteczniejsza niż przypuszczaliśmy.Rozdęty do niebywałych rozmiarów błąd z wypowiedzią dotyczącą Angeli Merkel zrobił swoje"

Ewa Milewicz, "Gazeta Wyborcza": "Zagadkowe słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Przyjdzie taki dzień ze będziemy mieli w Polsce Budapeszt". Co prezes ma na myśli? Rewolucję taką jak w Budapeszcie w 1956 roku? Czy chodzi o to, że ludzie wyjdą na ulicę?"

Piotr Pacewicz, "Gazeta Wyborcza": "Spodziewając się dobrego wyniku Palikota posłałem mu w niedzielę smsa: 'Może to naiwne, ale chciałbym, żeby pan okazał się człowiekiem ideowym i nie oszukał wyborców. Zresztą tylko wtedy ma pan szanse na sukces w dłuższej perspektywie'. Odpowiedział: 'No tak!' "

Mirosław Czech, "Gazeta Wyborcza": "Grzegorz Napieralski żegna się z przewodniczeniem, ale na razie nie widać nikogo, kto mógłby objąć po nim przywództwo zdruzgotanego Sojuszu. Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller mogą patronować próbie odnowy, lecz nie oni chyba wezmą się za bezpośrednie kierowanie. W odwodzie jest Wojciech Olejniczak, ale z Brukseli - gdzie sprawuje mandat eurodeputowanego - nie da się budować na nowo partii. Szczególnie w konkurencji z dynamicznym i niesionym dużą falą społecznego poparcia Palikotem"Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

qw
  • qw
  • 10.10.2011 23:40

`

WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami.
Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosatiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .-Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście.


.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 10.10.2011 18:44

pis to partia kaczynskiego bez niego nie ma pisu zreszta tylko on ma tam chazryzme do przewodzenia i wyrażny profil orientacji polityki zagranicznej szkoda ze w złym tego słowa znaczeniu(nienawiść do rosjan i niemców a bezgraniczne oddanie ameryce)

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 10.10.2011 11:37

Na Białorusi wygrało PiS.Frekwencja wyniosła 90%.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 10.10.2011 06:05

kaczynski musi odejsc.kaczynski musi odejsc powiedziol by sw. pamieci lepper.kaj ale pojdzie. chyba do pjn do jakubiak do kowala.ze soba wezmie pucybutow marynaza gizynskiego i hofmana

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 09.10.2011 23:20

Oj,będzie wesoło-Kaczyński to wielki strateg!Powodzenia w rządzeniu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.