Facebook Google+ Twitter

A kiedy o miłości? Weź udział w konkursie poetyckim

Kiedy pisać o miłości? Może jesienią, w przededniu zimy? Gdy "chmurki i humorki"... Może wystarczy zajrzeć do swojej szuflady? Zachęcamy, przecież wśród Autorów i Czytelników Wiadomości24.pl są także poeci.

Logo / Fot. Miłość. Jakie jest jej miejsce we współczesnym świecie? Co jest jej sednem? Jakie inne uczucia jej towarzyszą? Dlaczego ta sama osoba może mówić o niej tak różnie? Od wieków mają poeci różne pomysły na udzielanie odpowiedzi na te i inne pytania. Bo to jeden z najpiękniejszych tematów.

Już po raz szósty Klub Literacki "De Facto" w Nowosolskim Domu Kultury ogłasza: Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O strzałę Erosa”. Głównym celem konkursu jest popularyzacja poetyckiej wypowiedzi twórczej i promocja Nowej Soli na literackiej mapie Polski.

1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest ukończenie 15 lat.
2. Uczestnicy nadsyłają maksimum 5 utworów poetyckich (wyłącznie maszynopis lub wydruk komputerowy formatu A-4, złożonych w trzech jednobrzmiących egzemplarzach), o tematyce miłosnej (traktując temat jako pretekst do oryginalnej w formie i treści wypowiedzi o odcieniach i różnych aspektach tego uczucia).
3. Zestaw wierszy należy podpisać godłem (pseudonimem), to samo godło winno występować na dołączonej kopercie zawierającej wewnątrz nazwisko autora, adres, numer telefonu, e-mail.
4. Prosimy nie przysyłać wierszy już publikowanych i nagradzanych w innych konkursach.
5. Nagrodzone i wyróżnione wiersze ukażą się w pokonkursowym tomiku poetyckim, który otrzymają wszyscy laureaci (również nieobecni) i uczestnicy konkursu obecni podczas Finału.
6. W trakcie Finału dodatkowo odbędzie się Turniej Jednego Wiersza - z nagrodami - dla wszystkich osób obecnych na uroczystości.
7. Termin nadsyłania prac na adres: Klub Literacki "DE FACTO" Nowosolski Dom Kultury, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 49, 67-100 NOWA SÓL upływa 31 grudnia 2008 r.
8. Finał Konkursu nastąpi 21 lutego 2009 r. Godz. 17.00 - Klub Literacki DE FACTO (NDK) i Teatr TERMINUS A QUO (NASA) ul. T. Kościuszki 33 w Nowej Soli (s. teatralna im. Ryszarda Cieślaka).
9. Organizatorzy przewidują nagrody finansowe w wysokości: I - 700 zł, II - 500 zł, III - 300 zł i statuetki. Nagrody finansowe nie będą wysyłane pocztą. Jury zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród.
10. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnej prezentacji i publikacji nagrodzonych i wyróżnionych utworów.

Uwaga:
Organizatorzy proszą o dołączenie elektronicznej wersji prac konkursowych (dyskietka, płyta CD lub przesłanie plików na adres e-mail defacto20@gazeta.pl ), ponieważ przyspieszy to przetwarzanie nagrodzonych prac do tomiku pokonkursowego. Brak wersji elektronicznej nie dyskwalifikuje prac. Organizator nie zwraca nośników elektronicznych oraz
nadesłanych prac.

Kontakt z organizatorem: Irena Kasprzak
Tel. 068/3879015 od 16.00 lub 068/4585050 do 12.00; e-mail: defacto20@gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A możeby nasz portal link zorganizował jakiś konkurs walentynkowy!?
Co wy na to szanowna Redakcjo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

a może tak nowy konkurs na Walentynki
za uśmiech
za oklaski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Jolu wielkie dzięki za informację. Mam w szufladzie wiele wierszy sprzed lat z okresu zakochiwania wciąż od nowa ..... Wyślę ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

chwalić za to że jeszcze ktoś chce coś robić dla poetów i poezji
Powoli umiera ta dziedzina sztuki w bałaganie medialnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.ndk.com.pl/literacka.htm - tu można obejrzeć zdjęcia z IV edycji konkursu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.