Facebook Google+ Twitter

A kierowca w bagażniku

Plac Hołdu Pruskiego w Szczecinie jest ulubionym miejscem postojowym autokarów turystycznych. Stąd wyruszają niemieckie wycieczki na zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich i zabytków Szczecina Miejskim Szlakiem Turystycznym.

Chyba nikt nie zabrania kierowcom autokarów przyłączenia się do wycieczki, jednak większość z nich albo już zwiedziła miejskie szlaki, albo ich to po prostu nie interesuje i wolą poczytać gazety. Dzisiaj byłem świadkiem oryginalnego spędzania czasu wolnego przez kierowcę autokaru firmy Bölter.

Wycieczkowicze wrócili ze zwiedzania starego miasta, ale nie zastali kierowcy w autokarze. Zaczęły się coraz głośniejsze dyskusje, bo zmęczeni turyści chcieli wreszcie siąść w wygodnych fotelach. Nie wiedzieli, że kierowca ich nie słyszał, bo rozłożył się na łóżku polowym w bagażniku, od strony jezdni i czytał gazetę.

Nie wiem jak skończyła się ta sytuacja, bo spieszyłem się do przychodni. Nie mogłem jednak sobie darować i zrobiłem kilka zdjęć. A może to nie był odosobniony przypadek, może to typowy sposób spędzania czasu wolnego przez niemieckich kierowców autokarów? Jestem ciekawy, czy przyjmie się wśród polskich kierowców autokarów.

Zniecierpliwieni wycieczkowicze / Fot. Wincenty SadowskiA kierowca w bagażniku / Fot. Wincenty Sadowski


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jestem ciekawa, czy ten sposób relaksu przyjmie się wśród polskich kierowców autokarów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przynajmniej autokar będzie prowadzany przez wypoczętego kierowcę, a to ważna sprawa. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.