104839 miejsce

A klasa. Mogielanka ograła Tęczę

15 kwietnia piłkarze Mogielanki Mogielnica postawili kolejny krok w kierunku awansu do radomskiej ligi okręgowej. Przed własną publicznością zmierzyli się z Tęczą Augustów, pokonując ją 4:0.

15 kwietnia podopieczni trenera Arkadiusza Skoniecznego nie zawiedli. Pokonali przed własną publicznością niżej notowaną Tęczę Augustów 4:0. Dwukrotnie w pierwszej części gry na listę strzelców wpisał się napastnik, Mateusz Pawłowski. Ten sam zawodnik miał jeszcze jedną znakomitą okazję, ale na przeszkodzie stanął bramkarz rywali. Podobnie jak przy próbie zdobycia gola głową przez obrońcę, Rafała Golińskiego.

W drugiej odsłonie niedzielnego boju Mogielanka zadała kolejne dwa ciosy. Najpierw po faulu w polu karnym na pomocniku, Marcinie Skorupskim "jedenastkę" na bramkę zamienił obrońca, Mariusz Łukasiak. Wynik na 4:0 ustalił napastnik, Mariusz Szumpur w ostatniej minucie meczu. Ekipa z Mogielnicy odniosła pewne zwycięstwo, choć trzeba przyznać, że goście też mieli swoje znakomite okazje. W drugiej połowie raz na przeszkodzie stanął bramkarz, Jarosław Jarzębiński, a raz piłka trafiła w słupek.

Podopiecznym Skoniecznego bardzo zależało na zwycięstwie. Wszak stawką były bardzo cenne trzy punkty. - Nic innego niż trzy punkty nie będzie nas zadowalało - nie ukrywał przed pojedynkiem z Tęczą Augustów doświadczony pomocnik, Marcin Skonieczny. Plan udało się zrealizować i można w bardzo dobrych nastrojach przystąpić do dalszej rywalizacji.

Przed Mogielanką najtrudniejsze ligowe pojedynki. Mowa choćby o starciu z Pilicą Nowe Miasto, czy LKS-em Pniewy. Wydaje się, że najtrudniej będzie pokonać ekipę trenera Łukasza Wiśnika. Marcin Skonieczny przekonuje jednak, że dużo zależy od podejścia teamu, a nie od przeciwników. - Mamy taką drużynę, że możemy w tej lidze wygrać z każdym zespołem - nie ma wątpliwości.