A klasa. Mogielanka pokonała LZS Magnuszew

W niedzielne popołudnie piłkarze Mogielanki Mogielnica na wyjeździe rozegrali mecz z ekipą LZS- u Magnuszew. Podopieczni trenera Mariusza Wielgusa wygrali 5:2.

Mogielanka ewidentnie przespała pierwszą połowę. W dodatku przez proste błędy dała sobie wbić dwa gole i magnuszewianie prowadzili już 2:0. Przebudzenie na szczęście nadeszło w drugiej części gry. Najpierw w 48 minucie bramkę kontaktową strzelił pomocnik gości, Adrian Grabowski. Drużyna trenera Wielgusa poszła za ciosem i zdobyła jeszcze cztery gole. Na listę strzelców wpisali się Robert Witasiński, Dariusz Dzióba, Mariusza Szumpur i Mateusz Pawłowski. Ten ostatni, młody napastnik jest najskuteczniejszym piłkarzem spadkowicza z ligi okręgowej. Na swoim koncie ma już 10 trafień.

Pojedynek z LZS -em Magnuszew, był dla Mogielanki bardzo dobrym sprawdzianem. Został rozegrany na specyficznym boisku, które za bardzo nie sprzyjało przyjezdnym. Podkreślił to w rozmowie z serwisem Wiadomości24.pl Adrian Grabowski. - Małe boisko nie pomagało nam w konstruowaniu akcji - powiedział. Ostatecznie to jego zespół cieszył się ze zwycięstwa.

W najbliższy weekend Mogielanka podejmie na wyjeździe Pilicę Nowe Miasto. Mecz ten zapowiada się niezwykle ciekawie choćby z tego względu, że obydwie ekipy odnosiły ostatnio zwycięstwa.