103445 miejsce

A klasa. Mogielanka rozbiła Mazowsze II Grójec

W niedzielę, 20 maja piłkarze Mogielanki Mogielnica rozbili przed własną publicznością Mazowsze II Grójec aż 7:1. Podopieczni Arkadiusza Skoniecznego wciąż walczą o upragniony awans.

Mogielniczanie udanie zrehabilitowali się za wpadkę w meczu z Pilicą Nowe Miasto, kiedy to ulegli jej aż 1:5. W niedzielę, 20 maja kibice zgromadzeni na stadionie w Mogielnicy obserwowali zupełnie inną ekipę Arkadiusza Skoniecznego. Dała ona z siebie wszystko, zdobywała gole, rozbijając rezerwy Mazowsza Grójec. Nawet tak znakomity bramkarz, jak Jakub Czerwiński nie potrafił zatrzymać gospodarzy, którzy po prostu zrobili swoje.

Niedzielny mecz rozpoczął się bardzo źle dla Mogielanki, która szybko straciła gola. Błąd popełnił Adrian Marter i zanosiło się na niespodziankę. Jak się jednak okazało, to podopieczni Skoniecznego urządzili sobie festiwal strzelecki. Jeszcze przed przerwą po faulu na Dariuszu Namielskim "jedenastkę" na bramkę zamienił Mariusz Łukasiak. Kolejne przepiękne trafienie dołożył Dariusz Dzióba i było 2:1 dla gospodarzy.

Po przerwie mogielniczanie wręcz rozstrzelali przeciwnika. Dwa gole zdobył Mateusz Pawłowski, a po jednym dołożyli jeszcze, Marcin Skonieczny, Dariusz Namielski, oraz Marcin Skorupski. Goście nie mieli nic do powiedzenia, a Mogielanka była jak wyborowy bokser, który bez żadnych problemów nokautuje swojego rywala. Wygrywając 7:1 ekipa Skoniecznego zgarnęła zatem komplet punktów i nadal liczy się w walce o upragniony awans do radomskiej ligi okręgowej.

Trzeba przyznać, że Mogielance nie jest łatwo rywalizować na boiskach radomskiej A klasy. Wciąż goni ona w ligowej tabeli LKS Pniewy, oraz Pilicę Nowe Miasto. Tli się iskierka nadziei, że cel zostanie osiągnięty. Do końca sezonu pozostały zaledwie trzy pojedynki. Zapowiada się zacięta, pełna emocji rywalizacja.