Facebook Google+ Twitter

"A koncert trwa...". Jubileusz Chóru "Coro Cantorum"

Nauczycielski Chór "Coro Cantorum" z Ostrowca Świętokrzyskiego obchodzi w tych dniach 20. rocznicę swojego istnienia i działalności artystycznej. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w najbliższy piątek i niedzielę (25 i 27 listopada 2011 roku).

Rodzinna fotografia Chóru Nauczycielskiego "Coro Cantorum". / Fot. www.mck.ostrowiec.pl/ matriały promocyjneWszystko zaczęło się w 1991 roku, kiedy to zasłużony dla muzycznego środowiska miasta Wiesław Buśko postanowił "skrzyknąć" nauczycieli wychowania muzycznego (w wielu przypadkach byli to jego wychowankowie ze Studium Nauczycielskiego i Szkoły Muzycznej) i stworzyć profesjonalny chór. Początkowo trzon chóru stanowili nauczyciele (głównie nauczycielki) przedmiotów artystycznych, ale z czasem dołączyli utalentowani wokalnie wykładowcy innych przedmiotów (na przykład poloniści, wśród nich Małgorzata Malinowska, pełniąca dziś obowiązki prezesa chóru) i osoby niezwiązane z oświatą.

Cotygodniowe próby chóru odbywały się najpierw w Publicznym Przedszkolu nr 12, a następnie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowcu "Coro Cantorum" podczas koncertu w ostrowieckim BWA. / Fot. Krzysztof KrzakŚwiętokrzyskim. Patronat nad chórem sprawował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Obecnie "Coro Cantorum" działa w strukturach Miejskiego Centrum Kultury i tam też ma swoją siedzibę oraz salę prób. Prowadzi je Ewa Goworowska, która piętnaście lat temu zastąpiła Wiesława Buśkę za pulpitem dyrygenckim. Podczas tegorocznej inauguracji roku kulturalnego 2011/2012 odebrała ona z rąk prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosława Wilczyńskiego, odebrała ona nagrodę za działalność na tym stanowisku. - Ta nagroda jest dzięki wam - mówiła Ewa Goworowska do członków swojego chóru podczas uroczystej gali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.