Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31266 miejsce

A kto to właściwie jest Prada ?

Każdy dokądś biegnie, za czymś goni...Pieniądze to nie wszystko !

Kadr z filmu Wszystkim, którzy biorą udział w wyścigu szczurów XXI w., polecam świetny komedio-dramat w reżyserii Davida Frankela „Diabeł ubiera się u Prady”. Choć... po obejrzeniu, szybko można się przekonać, że tytuł okazał się nietrafny. Fabuła filmu to problemy z jakimi borykamy się na co dzień, tyle, że umieszczone w zwariowanym świecie najmodniejszych ciuchów, drogich perfum, znanych osobistości. Młoda dziewczyna po skończeniu college’u przyjeżdża do Nowego Jorku w poszukiwaniu pracy. Świat, jaki tam zobaczy, będzie dla niej zupełnym szokiem. Jednak, choć początkowo zagubiona, stopniowo odnajduje się w otaczającej ją rzeczywistości..

Sukcesem filmu jest świetnie dobrana obsada ( występują min. Maryl Streep, Anne Hathaway) oraz wyśmienita gra aktorów. W filmie można usłyszeć utwory Madonny, U2 czy Alanis Morissette. Akcja toczy się wartko. Niestety, twórcy filmu nie nadążyli za nią. Efekt? Kilkakrotnie pojawiają się niemal takie same sceny. Całość projekcji to 120 minut kolorowego lecz okrutnego świata mody, zastraszająco szybkiego tempa życia, ciągłego załatwiania spraw „na wczoraj”.

Styliści zadbali o odpowiedni dobór kostiumów do postaci - świetnie odzwierciedlały ich charaktery. Uważam, że kostiumy nie były jednak zbyt ładne. Wadą filmu jest również jego przewidywalność. Natomiast duży plus należy się realizatorom za umieszczenie morału, który każdy widz powinien odnieść sam do siebie i swojego życia. Według mnie, produkcja jest godna obejrzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Świetny film, polecam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująca recenzja,szkoda tylko że nie wspomniałaś że film powstał na podstawie książki...Książkę przeczytałam a filmu nie miałam okazji obejrzeć-jestem ciekawa czy adaptacja jest lepsza (co zdarza się niezwykle rzadko) czy może ma zupełnie inne,filmowe przesłanie i zabarwienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.