Facebook Google+ Twitter

A miało być tak tanio. O upadku OLT Express

Bilety lotnicze za 99 złotych, darmowy catering nawet na najkrótszych trasach i nowoczesne samoloty. To nie mogło się skończyć inaczej jak wielką plajtą.

A miało być tak tanio. / Fot. Andre Wadman, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:OLT_Express_Airbus_A319_Wadman-1.jpgOLT Express zadebiutował na rynku usług lotniczych w kwietniu. Agresywna reklama w mediach, a w niej stewardesy w czerwonych mundurkach zachęcające do skorzystania z oferty przewoźnika. Bilety w atrakcyjnej cenie, nowoczesna flota samolotów i darmowy catering. Bez ścisku, tłoku w pociągach, w godzinę mogliśmy ze stolicy znaleźć się nad Bałtykiem. W ciągu czterech miesięcy ponad 300 tys. pasażerów skorzystało z oferty. Niekiedy był to ich pierwszy lot w życiu. Nie wszyscy jednak mieli tyle szczęścia. Bardzo lubię latać, ale nie przekonam się już o tym jak to jest podróżować z OLT Express.

Patrząc na założenie biznesowe, można było przewidzieć zbliżającą się katastrofę. Dlaczego? Tylko w liniach OLT Express samoloty ATR, które nadają się do lotów na krótkie trasy, okazały się znacznie droższe w eksploatacji niż Airbusy A320. Po upadku OLT Express Regional, z floty wycofano ATR-y. Po Airbusy zgłosili się leasingodawcy, przewoźniki wciąż nie mógł uwolnić się od stale rosnących zobowiązań finansowych.  / Fot. W24.pl

Zgadzam się z tezą postawioną w jednym z felietonów po upadku OLT Express. Zbankrutowała nie tylko linia, ale sama idea takiego biznesu lotniczego. Nie trzeba być ekspertem, aby stwierdzić, że 99 złotych to znacznie za mało jak na całkowitą zapłatę za lot z darmowym cateringiem. OLT Express znika z polskiego nieba, a wraz z nim marzenia Polaków o tanim lataniu.

---
Dla wszystkich tych, którym po upadku przewoźnika, kręci się łezka w oku - filmik. Lot na trasie Gdańsk - Warszawa.Na następnej stronie linki do materiałów szczegółowo opisujących sytuację w OLT Express
------------>

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Można nadal tanio dolecieć nad Bałtyk, np. za 20 zł i to w obie strony :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.