Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6108 miejsce

A może by tak wynająć sobie tramwaj?

Któż z podróżujących codziennie zatłoczonymi tramwajami nie myślał choć raz, aby przez chwilę mieć taki tramwaj tylko dla siebie i móc podążać nim w wyznaczonym przez siebie kierunku?

Zabytkowy tramwaj z lat 30. / Fot. fot. Tramwaje Warszawskie„Z czym kojarzy Ci się jazda tramwajem?” Takie pytanie zadałem stołecznym pasażerom. Przeważały dwie odpowiedzi. Po pierwsze – ścisk. Dyskomfort spowodowany wiecznym przeludnieniem tego środka lokomocji. Za tą uwagą idą kolejne skojarzenia – duchota, nieprzyjemne zapachy, chamskie pyskówki. Po drugie, tramwaj kojarzył się z drogą do szkoły, uczelni, pracy, a więc, jak zdołałem wywnioskować z odpowiedzi pasażerów, raczej z niczym przyjemnym. Czy istnieją sposoby, aby zmienić negatywny wizerunek tego w końcu ekologicznego, bezpiecznego i nie stojącego w korkach środka komunikacji? Najlepiej wynająć tramwaj ze znajomymi i puścić wodze fantazji.

- Wynajem tramwajów cieszy się bardzo dużym powodzeniem - zapewnia Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich. - W tym roku Tramwaje Warszawskie wynajmowały swoje wagony już ponad 140 razy. Naszymi klientami są głównie turyści, firmy organizujące spotkania biznesowe, wycieczki szkolne, a nawet narzeczeni jadący na ślub. Niedawno organizowana była nawet międzynarodowa konferencja naukowa o równości, a tramwaj wybrano nieprzypadkowo, jako symboliczne miejsce codziennych spotkań ludzi z różnych sfer.

Powałka, zapytany o najoryginalniejszy cel wynajmu tego środka lokomocji, bez wahania wskazuje: - Zgłosiła się do nas pewna agencja reklamowa, która chciała zrealizować projekt „Tramwaj Pożądania”. Poza wynajmem, chciano także wykupić u nas powierzchnie reklamową na tramwaju. Cały pojazd miał być oklejony fotografią z roznegliżowaną kobietą, wnętrze zaś miało być przystrojone m.in. czerwonymi firankami i dywanem oraz przemeblowane (chciano zainstalować m.in. kanapy pokojowe). Oczywiście, odmówiliśmy ze względu na zbyt szokujący przekaz tego projektu.

Stołeczny przewoźnik oferuje szeroki wybór wynajmu zarówno wagonów zabytkowych, jak i współczesnych. Niebywałą gratką jest z pewnością przejazd pojazdami z lat 30., ale te jak również nowoczesne wagony kosztują najdrożej, bo od 550 do 600 zł za godzinę. Jednak wagony z lat 60. i 70. można wynająć już za połowę tej ceny. Jeśli więc planujemy wspólną podróż tramwajem ze znajomymi, to koszt wynajmu rozkłada się na kilka osób, co nie czyni ceny szczególnie wygórowaną. Należy jednak wspomnieć, że koszt wynajmu w godzinach od 22:00 do 6:00 jest o 100 proc. wyższy, a np. przewodnika lub nagłośnienie trzeba zorganizować we własnym zakresie. Palenie papierosów i picie alkoholu jest zabronione.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

adam szczecin
  • adam szczecin
  • 19.09.2011 23:25

jak by mozna pic i normalnie kulturalnie imprezowac w tranwaju to juz w ogule było by bardzo dobrze

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za ciekawy temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaka to nowosc?! W Szczecinie juz od dawna jest taka usluga i nikt o tym nigdzie nie pisze?
Podobno wieczor kawalerski w takim pojezdzie to niesamowite przezycie i przez codziennosc do konca zycia widok tramwaju przypomina czlowiekowi tamten wieczor :D
Sam sobie taki sprawie chyba :D:D:D:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.