Facebook Google+ Twitter

A może jednak: Armia - "Podróż na wschód"

„A może jednak” to cykl artykułów poświęconych mało znanym w Polsce oraz często niedocenianym płytom i wykonawcom. Celem tych materiałów jest wspieranie dobrej muzyki, której mimo niekoniecznie wielkiej popularności, również warto słuchać.

Okładka płyty / Fot. T. BudzyńskiPod koniec listopada 2012 r. w sklepach pojawił się soundtrack niezależnej komedii muzycznej pt. „Podróż na wschód”, w reżyserii Tomasza Budzyńskiego (lidera i wokalisty zespołu Armia). Film ten bardzo zgrabnie łączy klimat horroru kolejowego z metafizyczno-hardcore'ową muzyką Armii, doprawiając to wszystko awangardowym aktorstwem kabaretu Mumio.

W piosenkach nagranych do filmu pojawili się różni muzycy, znani także z wcześniejszych składów Armii. Swoją obecność zaznaczyły między innymi takie osoby jak: Sławek Gołaszewski (jeden z założycieli zespołu), Michał Grymuza (gitara na płycie "Triodante"), Beata Polak i śp. Piotr „Stopa” Żyżelewicz (perkusje) oraz Krzysztof "Banan" Banasik (waltornia).

Płyta „Podróż na wschód” zawiera w sobie 19 utworów. W większości są to dobrze znane piosenki z poprzednich płyt zespołu, które można podzielić na kilka zasadniczych grup.

Do pierwszej grupy zaliczają się najbardziej elektryczne w całym secie kawałki, pochodzące z płyt „AntiArmia” i „Triodante”. Aranżacja tych utworów najmniej odbiega od oryginalnych wersji studyjnych. Tak też, po krótkim, fletowo- pociągowym intrze, „Podróż na wschód” rusza z kopyta, rzucając na pierwszy ogień „Saluto” i „Aguirre”. Ostre i bezkompromisowe brzmienie znane z początków Armii, łączy się tutaj z współczesnym stylem śpiewania Budzyńskiego. Na szczególną pochwałę zasługuje gra „Stopy” na perkusji. Bardzo dynamiczny i mocny, ale też na swój sposób delikatny styl grania trzyma w napięciu aż do ostatniej sekundy. Jedyną wadą obu wspomnianych piosenek jest trochę nieprzyjemne, „pukające” brzmienie basu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.