Facebook Google+ Twitter

A niebo nad nami… Wschody i zachody

Każdy z nas spogląda czasem w niebo. Czynimy to z różnych powodów. Ale jakikolwiek by on nie był, chyba nie ma takiej osoby, która by nie była zafascynowana tym cudownym, bezkresnym oceanem wszechświata. Zwłaszcza o wschodach i zachodach.

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: „Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności”(F.Schiller) – moje motto na każdy nowo rozpoczynający się dzień. I nieważne, że je czasem przykrywa warstwa ołowianych chmur. Wystarczy świadomość, że ono tam gdzieś jest. H.
„Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności”(F.Schiller) – moje motto na każdy nowo rozpoczynający się dzień. I nieważne, że je czasem przykrywa warstwa ołowianych chmur. Wystarczy świadomość, że ono tam gdzieś jest. H.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Basiu, powiedzonka Twojego dziadunia nigdy nie słyszałam. Pewnie to jego własne. O "lejącym jak z cebra", i owszem. Wiele jest przysłów na temat wczesnego wstawania, o, np. takie jeszcze: - "Nie dospać trzeba, kto chce dostać chleba."

Panie Sławku, że też Pan nie miał kiedy przytulać się do drzewa... Tylko wtedy, kiedy górol patrzył? Przecież wiadomo, że górol jak to górol, zawsze ma coś przeciwko ceprom. Niech Pan się dalej przytula... i nie kraśnieje. Chyba że ze zdrowia. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Halino, to prawda, "spacer po lesie jest najlepszym lekarstwem" - praktycznie na wszystko...Kiedyś na górskim szlaku, chciałem wypróbować uzdrawiające właściwości drzew. Znalazłem odpowiednią brzozę, przytuliłem się do niej, rękami ją obejmując...Widząc to góral powiedział do mnie: chopie !... do dzewa sie tulis ?...as tak cie wzieno ?...baby ci tsa !!...nie dzewa !...i tak mnie wyleczył...aż pokraśniałem z tego wszystkiego...:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla takich momentów dla oka i ducha warto wstać o świcie. a propos kto rano wstaje , temu Pan Bóg daje 16 godzinny dzień roboczy, mawiała moja Mama.
Dziadunio mawiał
"Rano wstaję szczę śliwy cały dzień" czyli-> Kto rano wstaje siusia śliweczki cały dzień" a w wojsku mawiali
cytuję : Kto rano wstaje, ten leje jak z cebra ;))) Przepraszam jeśli kogoś zbulwersowałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre, Panie Andrzeju, bardzo dobre przysłowie... Tyle że nie odnosi się do każdego. Są ludzie, którzy właśnie czują się źle kiedy wstaną - późno. A co do Pana Boga, w cytowanym przeze mnie przysłowiu, to jasne, że on nic nie da, występuje jako metafora... I trzeba samemu zarobić. To fakt, ale jak się ma dobre samopoczucie, bo wstało się wcześnie, i dzień jest dłuższy, to i owo "zarabianie" łatwiej przychodzi i... lepiej wychodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak, Panie Ryszardzie: "Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje, a kto długo lega, to go odbiega."... Nie bez kozery przysłowia są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zazwyczaj są aktualne.

Wdychanie powietrza (inhalowanie) jonami ujemnymi - zwłaszcza w lesie - poprawia samopoczucie i zwiększa zdolność koncentracji. Zmniejsza także uczucie bólu. Dla migrenowców spacer po lesie jest najlepszym lekarstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Halino, więcej trudu czasem warto sobie zadać i wcześnie rano wstać. Tak chyba zrobiłaś nie jeden raz... Dodatnia jonizacja powietrza jest dla nas szkodliwa, dlatego wyszukujemy czynniki jonizujące ujemnie, np. paprocie, drzewa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Sławku, jasne, że wilkołaki grasują, ale dobrych ludzi nie krzywdzą. O brzasku zaś ufoludki po lesie biegają, na szczęście też są miłe. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Halino, czy nocą w czasie pełni księżyca w tych lasach nie grasują wilkołaki...? Uwielbiają pełnię...:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dość, że piękne to jeszcze jakie romantyczne takie obrazy wschodów i zachodów słońca. Rano trzeba wcześniej wstać, żeby uchwycić ten moment...ale opłaci się dla takich widoków i nie tylko...:) Pozdrawiam 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.