Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12841 miejsce

A po co mi przyroda?

Współautorzy: Barbara Podgórska

Podchwytliwe pytanie, odpowiedź nieprosta wcale. Znajdujemy ją na stronach ksiązki pod tym właśnie, prowokującym tytułem, „A po co mi przyroda” wydanej przez Stowarzyszenie Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej w Dąbrowie Górniczej.

 / Fot. Skan Adam K. PodgórskiStowarzyszenie od 2005 roku angażuje się w edukację ekologiczną poprzez sztukę. Próbuje aktywizować twórczość dzieci i młodzieży, rozwijać ich wrażliwość artystyczną, przy założeniu, że środowisko naturalne skumuluje wszechstronny rozwój człowieka.

 / Fot. Skan Adam K. Podgórski- Wybraliśmy te formę inspiracji do poznawania przyrody, bowiem sztuka pozwala na ujrzenie świata z sposób indywidualny – zdradza ideę projektu Małgorzata Wawrzyńczak. – Otwiera człowieka, budzi w nim nowe uczucia. Staramy się pokazać nierozerwalny związek człowieka z przyrodą, jego wpływ na środowisko.

 / Fot. Skan Adam K. PodgórskiUrocza książeczka „A po co mi przyroda” współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, stanowi prezentację wielu prac poetyckich i plastycznych (obrazów, rysunków, fotografii, dziel stworzonych w innych technikach) wykonanych w trakcie realizacji projektu edukacyjno-ekologicznego „Przyroda w języku sztuki”.

 / Fot. Skan Adam K. PodgórskiPowstawały one podczas plenerów malarskich i spotkań poetyckich w urokliwych przyrodniczo miejscowościach, m. in. Smoleniu, Pilicy, Pszczynie, Ogrodzieńcu, czy w zielonych dzielnicach Dąbrowy Górniczej.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.