Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23123 miejsce

A to Polska właśnie. Burmistrz Łukowa pojechał Urbanem

Piętnaście sekund, które wstrząsnęły Łukowem. Filmik nieostry, porusza się obiektyw, kiwa główny bohater. Kandydat PiS na burmistrza, wymachuje prawą ręką, rzuca przekleństwami. Knajackie oblicze łukowskiej władzy?

Nic tak serca nie studzi,
Jak poznawanie ludzi- J.I. Sztaudynger

 / Fot. Jerzy KirzyńskiW najbliższą niedzielę mieszkańcy miasta nad Krzną zadecydują kto zostanie burmistrzem. Dotychczasowy, bohater komórkowego nagrania, Dariusz Szustek czy też Zbigniew Zemło, który- przed czterema laty- w drugiej turze pożegnał się z gabinetem burmistrza?

Kiedy film powstał, kto go nagrał i wrzucił do sieci nie wiadomo.

24 bm. za sprawą Lukow Lukowskiego rozmowę dwóch mężczyzn pt. „Tak dyskutują wybrańcy narodu” obejrzało już ponad 2 tys. Internautów.

A oto łukowska taśma prawdy:

Nieznany głos: - / niezrozumiałe słowa/ nauczycielki z liceum...
Burmistrz: - Wypier… frajerze.
Nieznany głos: - Wypier… frajerze? Tak?
Burmistrz: - Wypier… Won...
Nieznany głos: Co może… pobić.
Burmistrz:- Idź do prokuratury i sprawdź, ty chu... jeb..., palancie ty, palancie , palancie…

Tyle burmistrz.

Po jednej, drugiej, trzeciej wódce
Każdy ma się za dowódcę”- J.I. Sztaudynger

Natychmiast pojawili się komentatorzy;

„Do Pana Burmistrza:
 / Fot. Jerzy KirzyńskiPanie Burmistrzu niech się Pan nie przejmuje takimi rzeczami. Dla nas liczy się to co Pan zrobił dla mieszkańców i co będzie Pan robił w dalszym ciągu. Nasza rodzina głosuje na Pana!!! Każdy człowiek chociaż raz w życiu był pod wpływem alkoholu i używał niecenzuralnych słów. Autor tego nagrania zrobił z siebie kompletnego IDIOTĘ. Nie powinno mu to ujść płazem. Pan Zemło powinien być USUNIĘTY z kandydatury!!!! Jak można posuwać się do takich rzeczy!!!! NASZE MIASTO NIE POTRZEBUJE ludzi takiego pokroju!!!”,

„Nieco inaczej:
To nie była libacja naszego burmistrza tylko waszego. Nieprzypadkowo jest tylko kawałek filmu. Impreza była w Dni Łukowa zorganizowana przez Zemłę(jest na filmie i można go rozpoznać) w miejscu niedozwolonym (urząd miasta) a Szustek 7 lat temu nie był burmistrzem tylko niewygodnymi dla Zemły i jego świty radnym”,

„do degustatora
libacji nie widać za to widac drogi kolego jak bardzo twojemu panu zemlo... pali sie grunt pod nogami!!!! Do takich rzeczy sie posuwać!!!! Wstyd!!!! A jakbys nie wiedzial to libacja twojego pana 7 lat temu z dni łukowa!!!! hahaha Szustek masz mój głos!!! Na konfidentów nie głosuje!!!!”,

„smrody puszczają z lewej strony jak w PRL :
a może Zemło nie jest prawdziwym facetem i nie umie klnąć :D Piłsudski klął i nie przeszkadzało mu to w byciu wodzem narodu polskiego”,

„:)
podobno tylko geje nie klną „.

„WSTYD!!! :
Zemło = spokój i rozwaga? No nie, chyba raczej Zemło = chlanie wódy w urzędzie, podstępne wciąganie adwersarzy i nagrywanie. Zemło = zgon w polityce. Żegnaj panie Zemło. Po takiej zagrywce powinieneś pan spaść z fotelika zastępcy i wrócić do dęcia w rurę na weselnych chałturach. WSTYD!!!”,

 / Fot. Jerzy Kirzyński„Szustek dobry gość, lubi wypić, a to najważniejsze dla każdego polityka lokalnego. Żeby kultywować polską kulturę picia, a zresztą Łuków i jego ludzie na trzeźwo są nie do przyjecia, trzeba pić, rzygać i kląć”,

„kogiel mogiel: Potwierdziła się stara prawda, że alkohol jest dla ludzi mądrych”.

Skandal ? Ależ skąd! Najwyraźniej wielu mieszkańców zaakceptowało takie zachowanie swego przedstawiciela. Niektórzy moi rozmówcy używanie wulgarnego języka uznali za przykład chamstwa i takiegoż zachowania.

- Wyrazy używane przez przestępców, margines społeczny na oficjalnym spotkaniu? – nie dawali wiary inni. Prymitywny wyskok i rynsztok. To taką soczystą mową posługuje się burmistrz?

-Czy inteligencji usatysfakcjonowanej jedynie tylko chwilowym dostępem do choćby największej ilości dóbr przemijających nie przewyższa inteligencja Fausta /z utworu Goethego/?
Zgodnie z treścią tego dramat szatan ukazał Faustowi w lustrze jego przyszłość. Po scenach sukcesów zaoferowanych mu przez złego ducha /kariera, przyjemności, pieniądze/, na końcu pojawił się przerażający obraz klęski- napisał ks. Waldemar Kulbat w eseju Lęki i obsesje "Wielkiego Manipulatora" 9 IV 1998r.

Na zakończenie przytoczę słowa wypowiedziane przez Jezusa w Ogrodzie Oliwnym „Panie, oddal ode mnie ten kielich”.

„Prawda kole
W aureolę”- J.I Sztaudynger

„trix:
 / Fot. Jerzy Kirzyński No i co z tego, że ktoś klnie. Po drugie na imprezach się pije. Po trzecie: kto stawiał wódkę? po czwarte: Nie zawsze można odmówić. Po piąte: Kto jest taki słodki, że nie przeklina?
UWAGA! KTO NIE PIJE TEN DONOSI - LUDZIE! UWAŻAJCIE NA KOLEGÓW NA IMPREZACH, OD RAZU TAKIEGO WYWALIĆ Z MELANŻU” ,

„koniec :
25 lat temu aktorka w telewizji ogłosiła koniec komunizmu w Polsce. Dziś należy ogłosić KONIEC KOMUNIZMU W ŁUKOWIE. Wbiliście sobie ostatni gwóźdź do trumny. Teraz będziecie już tylko "niesławnej pamięci".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.