Facebook Google+ Twitter

A to Polska właśnie. Dni smutku i żałoby w "Szczęśliwej Siódemce"

Na oficjalnej stronie internetowej UM w Łukowie Jacek Jakubowski opublikował informację "Mali patrioci". Zastanowiło mnie czy nie skorzystaliśmy ze wzorców pewnego kraju azjatyckiego? Najważniejsze jednak, co o tym sądzą nasi Czytelnicy?

" Miesiąc kwiecień przypomina nam o ważnych wydarzeniach historycznych, które odegrały wielką rolę w życiu naszego narodu.

(Placówka nasza zatrudnia doświadczonych, wykwalifikowanych i przyjaznych nauczycieli oraz kompetentny i zaangażowany personel administracyjno-obsługowy).

 / Fot. Archiwum UM Łuków W dniu 2 kwietnia 2015 r. mija 10 rocznica śmierci naszego ukochanego Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w holu Przedszkola Miejskiego Nr 7 "Szczęśliwa Siódemka" w Łukowie, tradycyjnie już, zorganizowana została gazetka poświęcona naszemu Wielkiemu Rodakowi, na której znalazły się prace dzieci, fotografie Papieża oraz pozycje książkowe związane z życiem i pontyfikatem Świętego Jana Pawła II.

Dzieci z grupy Misie uczciły naszego Wielkiego Rodaka zapalając znicze pod pomnikiem Papieża. / Fot. Archiwum UM Łuków

(Naszym priorytetem jest zapewnienie dzieciom, jak najbardziej bezpiecznych warunków zabawy i nauki, a także rozwijanie silnego poczucia tożsamości narodowej).

 / Fot. Archiwum UM ŁukówW piątek 10 kwietnia tysiące osób w całej Polsce oddało hołd prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, jego  / Fot. Archiwum UM Łukówmałżonce Marii Kaczyńskiej oraz pozostałym ofiarom katastrofy polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku. W związku z tym wydarzeniem w naszym przedszkolu został zorganizowany kącik pamięci, poświęcony ofiarom katastrofy. Poprzez udział w wystawie, dzieci poznały historię tego tragicznego wydarzenia oraz zapaliły znicze pod pomnikiem ofiar  / Fot. Archiwum UM ŁukówKatynia na Łukowskim Cmentarzu.

(Pragniemy, aby nasi wychowankowie byli bezpieczni, szczęśliwi i radośni każdego dnia pobytu w przedszkolu, a absolwenci wykazywali się wiedzą, umiejętnościami i dojrzałością szkolną w klasie I).

 / Fot. Archiwum UM ŁukówMamy nadzieję, iż w wyniku podejmowanych przez nas działań, pamięć o Wielkich Polakach będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie, a w naszych wychowankach ukształtujemy prawidłowe postawy obywatelskie i patriotyczne".


W nawiasie umieściłem fragmenty deklaracji "O Nas" z internetowej strony Przedszkola nr 7 "Szczęśliwa Siódemka".

 / Fot. Archiwum UM ŁukówZ kronikarskiego obowiązku nadmienię, że burmistrz Łukowa jest zarazem szefem lokalnych struktur PiS. Przewodniczący Rady Rodziców jeszcze niedawno był sekretarzem PiS, a obecnie sekretarzem Urzędu Miasta /obaj na zdjęciu z innej uroczystości/.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.