Facebook Google+ Twitter

A to Polska właśnie. Kradniemy co popadnie

Policyjni rzecznicy codziennie informują o nieznanych sprawcach włamań i kradzieży. Coraz częściej też policjanci zatrzymują przestępców. Nieustannie trwa ta walka i nie zanosi się na jej zakończenie.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiW Urszulinie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Policjanci po przebadaniu na stan trzeźwości stwierdzili, że mężczyzna, 40-letni mieszkaniec gminy Mełgiew, znajduje się w stanie nietrzeźwości. Ponadto posiadał cofnięte uprawienia do kierowania pojazdem.

Jakież było zdziwienie policjantów, gdy trzy godziny później na tej samej ulicy zobaczyli tego samego mężczyznę, ale już jadącego w pełni obładowanym drzewem samochodem i przyczepką. Policjanci niezwłocznie zatrzymali kierowcę. Jak potwierdziło badanie w organizmie miał już ponad 2,5 promila alkoholu, a drzewo które przewoził było kradzione.

Nieznany sprawca, z działki leśnej, dokonał wyrębu, a następnie kradzieży 5 drzew sosny i jednej brzozy o łącznej wartości 1055,50 zł na szkodę Nadleśnictwa Chotyłów.

Złodziej z terenu prywatnej posesji w Terebeli, po uprzednim ściągnięciu ze zbiorników dwóch ciągników rolniczych oraz kombajnu, dokonał kradzieży 450 l oleju napędowego.

Na nieogrodzonym terenie przyległym do Zakładu Blacharsko-Lakierniczego w tej samej miejscowości nieznany sprawca wybił szybę w samochodzie dostawczym, a następnie skradł radioodtwarzacz oraz telewizor samochodowy, czym spowodował straty w kwocie 1000 zł.

Nieznany sprawca włamał się do automatu do gier hazardowych Międzyrzecu Podl., a następnie skradł pojemnik z banknotami powodując straty o nieustalonej na dzień dzisiejszy wartości.

W Worsach skradziono narzędzia do obróbki blachy tzw. giętarki na szkodę mieszkańca Drelowa.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiW Rogoźniczce skradziono dwa rowery górskie bez przednich kół, o łącznej wartości 3.500 zł na szkodę mieszkańca Białej Podl.

Nieznany sprawca włamał się do samochodu zaparkowanego na parkingu stacji paliw w Woskrzenicach Dużych i wykorzystując sen pokrzywdzonych ukradł leżące na tylnej półce dwie saszetki z zawartością 200 USD, 2 paszportów rosyjskich, kosmetyków oraz 3 kart bankomatowych, na szkodę obywateli Rosji.

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zawiadomił Policję, że podczas wspólnego spożywania alkoholu w mieszkaniu znajomego, 25-letni mieszkaniec gm. Kodeń ukradł należący do niego telefon komórkowy, którego wartość pokrzywdzony wycenił na 700 zł.

Nieznani sprawcy pokonując zabezpieczenia bramy wjazdowej na niezamieszkałą posesję w Białej Podlaskiej, a następnie kłódki zabezpieczające drzwi do pomieszczeń gospodarczych, włamali się do ich wnętrza, skąd ukradli koło do samochodu, dwie szlifierki kątowe i wiertarkę, dwa silniki elektryczne oraz 40 l oleju napędowego.
Mieszkaniec Białej Podlaskiej straty ocenił na 3000 zł.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KP w Terespolu zatrzymali w Lebiedziewie 35-letniego mężczyznę i 31-letnią kobietę, którzy po uprzednim odcięciu palnikiem gazowym, ukradli słupek nośny i część skrzydła bramy oraz usiłowali dokonać kradzieży pozostałej części bramy ogrodzeniowej lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na interwencję właściciela posesji.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży, do których się przyznali i po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni.

Nieznany sprawca ukradł z pozostawionego pod sklepem w Berezie, otwartego samochodu, telefon komórkowy wartości 500 zł na szkodę mieszkańca Trzebieszowa.

 / Fot. Archiwum KMP Biała Podlaska- Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wykonując czynności w sprawie zaistniałej w kwietniu tego roku kradzieży z włamaniem do samoobsługowego odkurzacza myjni samochodowej w Białej Podlaskiej, gdzie wartość strat wyniosła 600 zł., ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstwa, którym okazał się 30-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej- powiedział rzecznik kom. Jarosław Janicki. - Zatrzymany przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i po wykonaniu czynności procesowych został zwolniony.

Funkcjonariusze z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KP w Wisznicach po pościgu zatrzymali samochód, którym poruszali się 30-letni mieszkaniec Wólki Czułczyckiej, 22-letni mieszkaniec Kobyla, 21-letni mieszkaniec Lachówki oraz 17-letnia mieszkanka Kobyla, którzy tej samej nocy włamali się do sklepu w Wisznicach z materiałami budowlanymi, skąd skradli pieniądze w kwocie 1500 zł oraz wynieśli na zewnątrz, przygotowując do zabrania, elektronarzędzia.

Następnie poprzez wyważenie okna usiłowali włamać się do sklepu spożywczego w Wisznicach jednak po wzbudzeniu alarmu uciekli. Przemieścili się następnie do miejscowości Rossosz, gdzie włamali się do sklepu.

W samochodzie znaleziono siedem wkrętaków, pistolet hukowy z sześcioma nabojami, łom i ukryte pod siedzeniem 1800 zł.

Nieznany sprawca z pozostawionego na gruntach rolnych w Krzyczewie kombajnu zbożowego ukradł dwa akumulatory oraz ok.100 litrów oleju napędowego. Z pomieszczenia gospodarczego w Styrzyńcu agregat prądotwórczy zaś w Białej Podl. wymontował z samochodu dostawczego katalizator wraz z układem wydechowym.

Do dyżurnych Policji napłynęły zapewne zgłoszenia o kolejnych włamaniach, kradzieżach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.