Facebook Google+ Twitter

A to Polska właśnie. Mocarz wciąż zwala z nóg

Biblijny mocarz, Samson dokonywał niezwykłych czynów. Jednak po oślepieniu, zmuszony był do pracy przy żarnach. Współczesny Mocarz- susz roślinny, który rzekomo ma dawać siłę, niszczy zdrowie i życie młodych ludzi.

12. lipca br. do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej karetka pogotowia ratunkowego przywiozła 20. letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego z podejrzeniem zatrucia nieznaną substancją odurzającą.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiPolicjanci w toku przeprowadzonych czynności ustalili, że torebkę z suszem roślinnym otrzymał on od znajomego. Wkrótce go zatrzymano.

- Mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź spowodowania ciężkiego  / Fot. Archiwum KMP Biala Podlaskauszczerbku na zdrowiu oraz udzielania środków odurzających, a po wykonaniu czynności procesowych został zwolniony- poinformował rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej kom. Jarosław Janicki.

Z ustaleń mundurowych wynika, że 21. latek wszedł w posiadanie Mocarza na terenie woj. mazowieckiego.

Uaktualniono przepisy, są większe kary, ale zagrożenie dopalaczami jest nadal duże.

OOthew napisał trzy dni temu w sieci: "Mocarz" nie zawiera żadnej z substancji będących na liście zakazanych - zawiera nowe kannabinoidy EG018 i NM2201. Substancje te mają 2,5-4 razy "mocniejsze" działanie niż stosowane dotąd THJ018 i MAM2201, ale w hurtowniach chemicznych osiągają te same ceny. Producent, zmuszony ustawą, przestał stosować środki z którymi narkomani byli obyci i zastosował mocniejsze ale w tej samej ilości, bo cenowo nie robiło mu to różnicy. Stąd fala zatruć - uzależnieni nie "udźwignęli" potencjału nowych środków.

Ironicznie, falę zatruć można traktować pośrednio jako efekt nowelizacji ustawy (zmusiła producenta do zmiany składu), można też zakładać że kolejne nowele tylko zwielokrotnią ten scenariusz”.

Historia legendarnego Samsona ukazuje, jak wielkie dary Boga mogą być zmarnotrawione wskutek własnej lekkomyślności, naiwności i ulegania żądzom.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.